Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Pre ženy

15. septembra 2014

Módna inšpirácia: Zažiarte v štýle AztékovTohtoročná jeseň sa bude okrem iného inšpirovať aj Aztékmi. Dôvod? Jednoduchý. Aztécke vzory a potlače, to je to, vďaka čomu zažiari každá žena. Začítajte sa spolu s nami a zistite viac.Zdieľať
Módna inšpirácia: Zažiarte v štýle Aztékov

 
Pestrofarebná latinskoamerická príroda, kultúra a napokon i dejiny a fantázia Aztékov. Z toho čerpali i módni návrhári, a preto prišli s kúskami, ktoré jednoducho musíte mať. Žiarivé farby, výrazné vzory, kvalitné materiály. Áno, Aztékovia vedeli, ako na to, my sa nimi môžeme len inšpirovať. Tu sú štyri tipy.


Do zlého počasie len a len sveter


Kde inde by mohli dokonale vyniknúť aztécke vzory, ak nie na prírodných materiáloch, a teda napríklad na bavlne, koži, vlne či hodvábe? Aj preto ich nájdete práve na rôznych zimných pulóvroch. A ako spoznáte, že ide práve o aztécky šmrnc? Ich vzory sú totiž zvyčajne kombináciou viacerých menších obrazcov usporiadaných v pravidelných radoch. Môžu byť tak pastelové a čiernobiele, ako aj výrazne rôznofarebné. Voľba je potom už len na vás.
 

Doplnkov nikdy nie je dosť


A náhrdelníkov vytvorených práve v tomto štýle tiež nie. Ak teda idete napríklad niekde von s priateľmi a máte na sebe obyčajný jednofarebný outfit, ktorý si priam žiada jeho dostajlovanie, neváhajte a siahnite práve po náhrdelníku, ktorý sa nechal inšpirovať aztéckym šmrncom. Uvidíte, že zažiarite.
 

Takúto kabelku musíte mať


Nebojte sa toho, že ak si zakúpite výrazne vzorovanú kabelku, nebudete ju vedieť doladiť. Nie je to síce najjednoduchšie, ale pri troche snahy si môžete vyčarovať nádherné looky. Nezabúdajte na to, že aztécke vzory sa najviac hodia k oblečeniu, ktoré je inšpirované prírodou. Pokojne však môžete siahnuť aj po doplnkoch, ktoré sú s ňou tiež ruka v ruke. Kožené sandále, výrazné strieborné či zlaté náramky a výrazné náušnice z peria. Čo viac dodať? Aztékovia by asi neverili svojim očiam, keby videli, aké nadčasové boli ich návrhy.
 

Zohreje krk, dodá šmrnc


Reč je o šáloch a šatkách inšpirovaných aztéckou módou. Nechajte ich vyniknúť v kombinácií s jednoduchými šatami v prírodných farbách a o trendy look máte postarané. Že ešte nič také nevlastníte? Chyba. Hor sa do nakupovania.
 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Učenie vám ide len ťažko? Poznáme možný dôvod
<< predchádzajúci článok
Beyoncé a Jay Z zverejnili časť video trilógie Bang Bang