Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. marca 2009

MOL a Gazprom chcú vytvoriť podnik na skladovanie plynuSpoločnosť MOL a Gazprom Export podpísali v utorok dohodu o spoločnom vybudovaní podzemnej skladovacej kapacity zemného plynu v Maďarsku. Konečné rozhodnutie o investícii však bude závisieť od ...Zdieľať
BRATISLAVA 10. marca (WEBNOVINY) - Spoločnosť MOL a Gazprom Export podpísali v utorok dohodu o spoločnom vybudovaní podzemnej skladovacej kapacity zemného plynu v Maďarsku. Konečné rozhodnutie o investícii však bude závisieť od schválenia zo strany regulačných orgánov a technickej, ako aj finančnej realizovateľnosti projektu. Ako ďalej agentúru SITA informoval MOL, nová spoločnosť, v ktorej majú obe strany 50-percentný podiel, významne posilní bezpečnosť dodávok v regióne. Zásobník by pritom mal mať kapacitu 1,3 mld. metrov kubických s denným ťažobným objemom na úrovni 15 mil. metrov kubických. Výstavba skladovacieho zariadenia by mala začať po roku 2010 a ukončená by mala byť v rokoch 2012 až 2013.


Skupina MOL je medzinárodnou integrovanou ropno-plynárenskou skupinou v strednej a východnej Európe so sídlom v Budapešti. Svoju činnosť vykonáva v Európe, na Blízkom východe, v Afrike a v bývalých krajinách Spoločenstva nezávislých štátov (SNŠ). Na Slovensku pôsobí maďarský MOL prostredníctvom rafinérskej spoločnosti Slovnaft, a.s., v ktorej drží 98,4 % akcií. Gazprom Export je exportérom zemného plynu do Európy a bývalých krajín SNŠ vo svete. Spoločnosť exportuje plyn, ropu, petrochemické výrobky, kvapalné uhľovodíkové plyny a ďalšie výrobky ropného, plynárenského a petrochemického priemyslu.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MZ presúva do tohto roku takmer 5,9 mil. eur
<< predchádzajúci článok
Vyvlastnenie má umožniť len splnenie štyroch podmienok, tvrdí Janušek