Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

15. októbra 2011

Moonride 6 otvorí veľkolepá svetelná šou


Tagy: Moonride 6

Festival Moonride je multižánrovým festivalom a ponúkne hudbu, divadlo, vizuálne umenie, tanec či literatúru.Zdieľať
Už po šiestykrát sa v Košiciach na rôznych miestach uskutoční festival súčasných umení Moonride 6. Tento ročník bude trvať štyri dni - od 19. do 22. októbra. Festival Moonride je multižánrovým festivalom a ponúkne hudbu, divadlo, vizuálne umenie, tanec či literatúru. Zároveň je jediným festivalom zameriavajúcim sa na umelcov z krajín Visegrádskej štvorky (V4).

Moonride 6 otvorí veľkolepá svetelná šou, premietaná priamo na výrobný blok košickej teplárne. Táto produkcia vzniká ako podporné podujatie projektu Európske hlavné mesto kultúry Košice 2013.
Vrcholom festivalu bude tento rok vystúpenie rakúskej klaviristky a speváčky Soap&Skin. Venuje sa klasickej hudbe, ktorú komponuje veľmi osobitým spôsobom. Jej koncert bude v budove košickej Historickej radnice v piatok 21. októbra o 20:00. Vystúpenie je o to špeciálnejšie, že umelkyňa v tomto období koncertuje iba príležitostne a tiež kladie veľký dôraz na výber priestoru v ktorom hrá.
 

„Už po šiesty krát uvádzame v programe výber produkcií vytvorených počas minulého roka vo visegrádskom priestore, festival predstaví aj diela, ktoré vznikli mimo tento región. Myslím si, že tento rok sa nám do Košíc podarilo pritiahnuť produkcie, ktoré sú výnimočné aj v celoeurópskom kontexte,“ povedal dramaturg festivalu Lukáš Berberich. Hlavným stanom festivalu je Tabačka Kulturfabrik.
 

Moonride ponúkne 28 produkcií z celého sveta. Do Košíc prinesie jednu z najlepších českých moderných pantomím v podaní Tante Horse, ktorí zahrajú predstavenie s názvom Smrt Makýza de Sade. Ďalej ukáže súčasný maďarský tanec či české divadlo. Okrem iného sa v rámci festivalu Moonride 6 otvoria aj tri zaujímavé výstavy. Jednou je výstava fotografií absolventov London College of Communication, ďalšou multimediálna výstava kolektívu umelcov na tému objavenie pomalosti, ktorú kurátorsky pripravila galéria HIT v Tabačke Kulturfabrik. Počas festivalu sa v galérii Make Up predstaví český konceptuálny tvorca Ján Nálevka. Súčasťou festivalu budú aj prednášky v priestoroch fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach, ktoré vznikli v spolupráci s občianskym združením Východné pobrežie. Dôležitou súčasťou festivalu je hudba. Okrem už spomínanej Soap&Skin sa predstavia mladí hudobníci z krajín V4 ale aj Kanaďania Junior Boys.
 

Podrobné informácie nájdu záujemcovia na stránke www.moonride.sk alebo www.tabacka.sk

(SITA)


Tagy: Moonride 6
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Milan Sládek s novinkou Andy Andy už o pár dní na Slovensku
<< predchádzajúci článok
Kvôli rapperovi Rossovi museli núdzovo pristáť dve lietadlá

Moonride 6 otvorí veľkolepá svetelná šou - diskusné fórum čitateľov