Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

11. januára 2019

Moskovský súd dal za pravdu Zubkovovi, môže si ponechať zlaté medailyAlexander Zubkov, archívna snímka.Zdieľať
Alexander Zubkov, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Moskva 11. januára (TASR) - Bývalý pilot ruských bobov a súčasný šéf Ruskej bobovej federácie (RBF) Alexander Zubkov uspel na súde v Moskve v súvislosti s jeho diskvalifikáciou na ZOH 2014. Medzinárodný olympijský výbor (MOV) má sťaženú situáciu pri vymáhaní vrátenia jeho dvoch zlatých medailí zo Soči.


Vlajkonosičovi tímu Olympijských športovcov z Ruska na ZOH 2014 odobral pred dvoma rokmi MOV zlaté medaily zo Soči po prevalení dopingového prípadu. Zubkovovi sa nepodarilo zrušiť diskvalifikáciu ani na Športovom arbitrážnom súde (CAS). Najvyšší civilný súd v Moskve však v piatok uznal Zubkovovu sťažnosť, že procedúra CAS bola neférová a verdikt by nemal platiť na území Ruska. Zároveň zamietol odvolanie Ruského olympijského výboru (OKR). Piatkové rozhodnutie moskovského súdu takisto skomplikovalo snahy zosadiť Zubkova z prezidentského postu v RBF, uviedla agentúra AP.

OKR už v novembri varoval, že ak si Zubkov medaily zo Soči ponechá, môže riadiaca organizácia ruského olympizmu čeliť viacerým sankciám. Napríklad by Rusom mohli na OH 2020 v Tokiu zakázať súťažiť pod ich štátnou vlajkou. Zubkovovi naďalej plynie suspendácia od Medzinárodnej bobovej a skeletonovej federácie (IBSF), takže sa počas trvania trestu nesmie zúčastňovať na podujatiach organizovaných IBSF.

Štyridsaťštyriročný Zubkov získal v Soči zlato v dvojboboch aj štvorboboch. Prezidentom RBF sa stal hneď po ukončení aktívnej kariéry.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tím futbalovej SR 21 si poradil s juniorkou Fenerbahce
<< predchádzajúci článok
Lyžiar L. Rydzek víťazom individuálnych pretekov vo Val di Fiemme

Moskovský súd dal za pravdu Zubkovovi, môže si ponechať zlaté medaily - diskusné fórum čitateľov