11. januára 2019

Tím futbalovej SR 21 si poradil s juniorkou Fenerbahce

Na snímke Róbert Boženík.

Na snímke Róbert Boženík. Foto: TASR Jaroslav Novák
Belek 11. januára (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov zvíťazila v piatkovom prípravnom zápase v tureckom Beleku nad juniorkou Fenerbahce Istanbul 1:0. Úspešným strelcom bol v 72. minúte útočník MŠK Žilina Róbert Boženík. V rámci prípravného kempu v Turecku nastúpia zverenci Adriána Guľu v utorok 15. januára proti výberu Uzbekistanu do 23 rokov.

Fenerbahce Istanbul jun. - Slovensko 21 0:1 (0:0)

Gól: 72. Boženík

Zostava SR 21: Valach (46. Slančík) – Špiriak (46. Vallo), Šulek (60. Petro), Oravec, Kozlovský (60. Mojžíš) – Gamboš (60. Baumgartner), Bednár (60. Varga), Kolesár (60. Pokorný) – Tomič (60. Strelec), Boženík (80. Fábry), Chobot

Mladí Slováci mali v prvom polčase niekoľko gólových priležitostí. Po prvý raz pohrozili už v 4. min, keď Gamboš zakončil nad bránku po prihrávke Kolesára. O desať minút Bednár potiahol do šestnástky loptu, centrom sa snažil nájsť Chobota, pred ním však zažehnal odkopom rodiace sa nebezpečenstvo hráč súpera. V 28. minúte sa dostal do veľkej šance po rýchlej krídelnej akcii Boženík. Ku gólu chýbali centimetre, keď loptu z bránkovej čiary vyškriabal obranca Fenerbahce. V 37. min sa pustil do odvážneho a pekného prieniku Kozlovský, ktorého zastavili až pred šestnástkou faulom. Následný priamy kop zahral Tomič, jeho pokus vytlačil na roh brankár. Skóre sa nezmenilo ani v 42. minúte, keď Tomič poslal center do šestnástky, lopta si našla Gamboša, ale jeho zakončenie reflexom zlikvidoval brankár.

V 51. minúte sa dostal do šance Tomič, jeho strelu však tečoval jeden z hráčov na roh. Po hodine hry premiešal kouč Guľa zostavou, keď urobil až šesť zmien naraz. V 72. minúte sa dočkali Slováci odmeny za aktivitu. Loptu dotlačil do siete po skrumáži v päťke Boženík - 1:0. V 84. min sa hráči Fenerbahce dostali do rýchleho protiútoku, ich aktivitu však skvelým vybehnutím prerušil brankár Slančík. Tri minúty pred koncom ušiel súperom Baumgartner, jeho strelu vytlačil brankár na roh.