Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy
Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

12. augusta 2019

Most-Híd plánuje rokovať s SMK na budúci týždeňBéla Bugár, archívna snímka.Zdieľať
Béla Bugár, archívna snímka. Foto: TASR Jakub Kotian
Bratislava 12. augusta (TASR) - Most-Híd bude pokračovať v rokovaniach s SMK začiatkom budúceho týždňa. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Mostu-Híd Klára Debnár aj László Kocur z SMK.


"Na tomto stretnutí sa delegácie oboch strán budú venovať konkrétnym podmienkam spolupráce formou koalície," uviedla Debnár. Strana SMK momentálne čaká na pozvanie na rokovanie od Mosta-Híd, povedal Kocur.

Most-Híd na poslednom rokovaní odovzdal predstaviteľom SMK základné podmienky strany pre spoluprácu. SMK už o podmienkach Mosta-Híd rokovalo, konečné stanovisko k nim zaujme na najbližšom rokovaní strán. Taktiež chcú predložiť svoje zásady, ktoré by chceli dostať do konečnej zmluvy, informovala tlačová tajomníčka SMK Helena Fialová.

Podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz uviedol, že ak sa nepodarí s SMK dohodnúť, bude strana nútená ísť do volieb sama. Zdôraznil, že strany musia navzájom rešpektovať svoju identitu. "SMK je etnická strana, Most-Híd je skôr interetnická strana. Toto sa nemôže meniť," doplnil. Ďalšie dve maďarské strany, MKDA-MKDSZ a Maďarské fórum tvrdia, že prípadná spolupráca maďarských síl závisí od Mosta-Híd a SMK.

Okrem SMK má Most-Híd za sebou sériu rokovaní s MKDSZ-MKDA či Maďarským fórom. Vládna strana rokovala aj s mimoparlamentnou Šancou, Rómskou iniciatívou Slovenska a Slovenskou konzervatívnou stranou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Požiare na Sibíri neutíchajú, horí ich vyše 200
<< predchádzajúci článok
Pacient s astigmatizmom vidí skreslene, pomôžu okuliare alebo operácia

Most-Híd plánuje rokovať s SMK na budúci týždeň - diskusné fórum čitateľov