11. februára 2012

Mrazivý zjazd v Soči zvládol najlepšie Švajčiar Feuza

Víťazom deviateho zjazdu mužov v rámci Svetového pohára 2011/12 v alpských lyžiarskych disciplínach v ruskom Soči sa stal v sobotu Švajčiar Beat Feuz. Technicky náročnú trať s celkovou dĺžkou ...

feuz SOČI 11. februára (WEBNOSVINY) - Víťazom deviateho zjazdu mužov v rámci Svetového pohára 2011/12 v alpských lyžiarskych disciplínach v ruskom Soči sa stal v sobotu Švajčiar Beat Feuz. Technicky náročnú trať s celkovou dĺžkou 3495 m a celkovým prevýšením 1075 m, na ktorej bolo postavených 45 bránok, zvládol v mrazivom počasí (-10°C) za 2:14,10 min.

O 27 stotín sekundy za ním zaostal Kanaďan Benjamin Thomsen, tretí skončil Adrien Theaux z Francúzska, ktorý bol o 59 stotín sekundy pomalší. Slovák Adam Žampa figuroval v štartovej listine, ale napokon nenastúpil.

Beat Feuz si v podobe víťazstva dal azda najkrajší darček k svojim 25. narodeninám, ktoré oslávil práve v sobotu. Na trati, na ktorej by sa o dva roky malo bojovať o najvyššie pocty v rámci XXII. zimnej olympiády, dosiahol svoje štvrté kariérne prvenstvo, tretie v aktuálnej sezóne. Vďaka zisku 100 bodov do celkovej klasifikácie sa posunul na druhé miesto hneď za lídra Ivicu Kosteliča, ktorý v Soči skončil dvadsiaty deviaty. V hodnotení zjazdu si Feuz upevnil pozíciu na bronzovej priečke. Jeho krajan Didier Cuche, ktorý je na čele hodnotenia tejto kráľovskej disciplíny, obsadil 12. miesto.

Výsledky - zjazd mužov - Soči:
1. Beat Feuz (Švaj.) 2:14,10 min, 2. Benjamin Thomsen (Kan.) +0,27 s, 3. Adrien Theaux (Fr.) +0,59, 4. Bode Miller (USA) +0,61, 5. Carlo Janka (Švaj.) +0,65, 6. Joachim Puchner (Rak.) +0,74