27. októbra 2017

MS WTA: Garciová otočila duel s Wozniackou a živí nádej na postup

Francúzska tenistka Caroline Garciová.

Francúzska tenistka Caroline Garciová. Foto: TASR/AP
Singapur 27. októbra (TASR) - Francúzska tenistka Caroline Garciová zvíťazila vo svojom treťom zápase v červenej skupine na MS WTA Tour v Singapure nad Dánkou Caroline Wozniackou v troch setoch 0:6, 6:3 a 7:5 a stále tak živí nádej na účasť v semifinále. Turnajová osmička k postupu potrebuje, aby Ukrajinka Jelina Svitolinová v druhom piatkovom stretnutí zdolala Rumunku Simonu Halepovú, v opačnom prípade sa s podujatím rozlúči.

Wozniacka, ktorá mala postup istý už po stredajších dueloch, začala duel s Garciovou vo veľkom štýle a v prvom sete nadelila súperke "kanára". Aj v treťom súboji na turnaji tak dokázala vyhrať jeden set bez straty gemu. Pred druhým setom už mala istotu víťazstva v skupine, čo sa prejavilo na jej hre, keď poľavila a hneď trikrát stratila svoje podanie. Garciová sa vzchopila a druhý set uchmatla pomerom 6:3. V rozhodujúcom sete prehrávala Francúzka už 3:5, následne ale sériou štyroch získaných hier otočila skóre, vyhrala 7:5 a uchovala si postupovú nádej.