29. decembra 2019

MS20: Kanada dostala debakel od Ruska

Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom druhom zápase na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v B-skupine s Nemeckom tesne 3:4. Hostia viedli po dvoch ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Ostrava 29. decembra (TASR) – Českí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom druhom zápase na majstrovstvách sveta tejto vekovej kategórie v B-skupine s Nemeckom tesne 3:4. Hostia viedli po dvoch tretinách 3:1 a v 48. minúte 4:1. Domáci sa v závere dostali k tlaku a znížili na rozdiel gólu, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Po dvoch dueloch majú na konte tri body, rovnako ako ich súperi.

B-skupina:

Ostrava

Česko - Nemecko 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Góly: 17. Haš, 50. Jeník, 53. Zábranský - 2. Reichel, 8. Peterka, 34. Bokk, 48. Bokk

Rusko – Kanada 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

Góly: 2. Chovanov, 11. Dorofejev, 14. Rtiščev, 23. Alexandrov, 34. Sokolov, 37. Denisenko