17. októbra 2013

MsHK DOXXbet Žilina deklasovala HK Orange 20 9:0

Žilina 17. októbra (TASR) - V zápase proti slovenskej dvadsiatke nastúpil vo svojej premiére v žilinskom drese skúsený Roman Tomas.

MsHK DOXXbet Žilina - HK Orange 20 9:0 (3:0, 5:0, 1:0)

Góly: 12. Lipovský, 13. Drevenák, 18. Tomas, 25. Tomas, 27. Valášek, 31. Tomas, 33. F. Novák, 39. T. Varga, 45. F. Novák. Vylúčení: 4:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, zmeny: 27. Pajpach za Sabola (Orange 20), rozhodovali: D. Konc - Holienka, M. Valach 961 divákov

MsHK DOXXbet Žilina: M. Laco - Rúfus, M. Šterbák, Dlouhý, Jaroslav Niník, Ostrčil, Bajaník, Sluka, Jarab - Buc, Klouda, Tomas - Drevenák, Linet, Macejka - F. Novák, Kalla, T. Varga - A. Čavrk, Valášek, A. Lipovský

HK Orange 20: R. Sabol (27. Pajpach) - M. Valjent, E. Černák, Luža, Gachulinec, Ľ. Dinda, J. Predajniansky, Bačík, Rusina - Minárik, Kolena, Šimun - Horanský, Rastislav Gašpar, Koyš - Horvát, D. Rehák, Rzavský - Schroner, Mlynčár, Tibenský

Priebeh zápasu

V zápase proti slovenskej dvadsiatke nastúpil vo svojej premiére v žilinskom drese skúsený Roman Tomas. Popradský rodák mohol hneď v úvode otvoriť skóre stretnutia, ale namieril len do Sabola. Žilina bola v ofenzíve aktívnejšia, ale v úvodnej desaťminútovke sa ťažko presadzovala. Sabol prvýkrát kapituloval v 12. minúte, keď Čavrk našiel Lipovského a ten nedal gólmanovi súpera žiadnu šancu. O sto sekúnd neskôr domáci vyhrávali o dva góly. Pred bránou sa uvoľnil nový kapitán Žiliny Milan Drevenák a zblízka pretlačil puk pomedzi Sabolove betóny. Mladí reprezentanti sa potom v krátkom priebehu dopustili dvoch nedovolených zákrokov a Nelibovi zverenci mali k dispozícii presilovku o dvoch hráčov. Práve počas nej sa dočkal aj Tomas a po individuálnej akcii zvýšil už na 3:0.

Totálna demontáž hosťujúceho mužstva pokračovala aj v prostrednej časti hry. Najskôr Tomas svojim druhým presným zásahom upravil už na rozdiel štyroch gólov, o dve minúty neskôr sa po prihrávke Drevenáka presadil aj Valášek. Sabola nahradil Pajpach, ale ani ten si čistý štít dlho neudržal. V polovici duelu pokračovalo hokejové divadlo v podaní Romana Tomasa, ktorý vo svojom prvom zápase v žilinskom drese zavŕšil hetrik. V 33. minúte po rýchlej akcii prihrával Kalla Filipovi Novákovi a ten strelou švihom pridal už siedmy gól domácich. Gólostroj druhého dejstva uzavrel Varga, ktorý doklepol do siete vyrazený pokus Dlouhého.

Žilinčania sa nezastavili pred ničím a svojho súpera nešetrili. V 45. minúte sa po druhýkrát v dueli presadil Filip Novák, ktorý nikým nekrytý nemal problém prestreliť Pajpacha. Symbolický desiaty gól mohol pridať Čavrk, ale zoči-voči brankárovi hostí neuspel. Ten istý hráč mal ďalšiu možnosť v 55. minúte po prihrávke Lipovského, ani tentoraz však recept na Pajpacha nenašiel. Domáci sa napokon dvojciferného triumfu nedočkali, ale po výsledku 9:0 zaznamenali prvé víťazstvo po piatich prehrách za sebou.