30. júla 2006

MŠK Žilina - Spartak - Trnava 1:0 (0:0)

ŽILINA 30. júla (WEBNOVINY) - Futbal - Corgoň liga - 3. kolo: MŠK Žilina - Spartak Trnava 1:0 (0:0) Gól: 50. Porázik, ŽK: 30. Vršič, 58. Belák, 87. Devátý - 24. Sninský, 37. Kopúnek, ...

ŽILINA 30. júla (WEBNOVINY) -

Futbal - Corgoň liga - 3. kolo:

MŠK Žilina - Spartak Trnava 1:0 (0:0)
Gól: 50. Porázik, ŽK: 30. Vršič, 58. Belák, 87. Devátý - 24. Sninský, 37. Kopúnek, rozhodovali: Vlk - Kubica, Vindiš, 5428 divákov

Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Švestka, Minarčík - Štrba - Jež, Vršič (90.+ Doležaj), Belák - A. Nemec (68. Šesták), Porázik (85. Devátý)
Trnava: Lipčák - Turtenwald, Hrabal, Sninský, Husár (77. Vido) - Poljovka - Filip, Kopúnek, Ďuriš - Blaha (70. Kriss), Semanko (46. Ľ. Hanzel)

Žilina chcela proti Trnave potvrdiť úlohu mierneho favorita a pokrstiť nový vyhrievaný trávnik víťazstvom. V prvom polčase mali domáci územnú prevahu a do 30. min aj množstvo šancí, ktoré však nedokázali premeniť. V 6. min to skúšal ako prvý Jež spoza šestnástky o dve minúty takmer zahrmelo na druhej strane, keď Vomáčka trafil odkopom Blahu a rotujúca lopta takmer zakotvila v prázdnej bráne. Do šancí sa dostali postupne Nemec, Vršič a dvakrát Porázik. V 31. min letel priamy kop z kopačky Vršiča tesne vedľa ľavej spojnice Lipčákovej svätyne. Do prestávky sa už nič zaujímavého nestalo, no päť minút po nej prišiel jediný gólový moment zápasu. Pekarík z pravej strany od bránkovej čiary našiel spätnou prihrávkou v šestnástke Porázika a ten z prvej do ľavého rohu trnavskej brány poslal svoj tím do vedenia. Zvýšiť ho mohol o päť minút Štrba, ale jeho strela z priameho kopu išla len na Lipčáka. Po hodine hry domácich vystrašil Minarčík, ktorý zlou malou domov ponúkol vyrovnanie Blahovi, ale gólman Kuciak včas vybehol a Blahovi znemožnil gólový zápis. Žilinčania držali Trnavu na dištanc a aj keď hostia s pribúdajúcicmi minútami a striedaniami naberali dych, domáci im stále hrozili hlavne po rýchlych kontrách. Druhý poistný gól mohol pridať opäť Porázik a v sieti neskončili ani Vomáčkova hlavička ani Ježova dobrá strela z diaľky. Žlto-zelení v závere nedovolili Trnave vyrovnať a pred 5 a pol tisícovou návštevou, ktorá po dlhom čase tlieskala, pokrstili nový trávnik víťazstvom.

Hlasy po stretnutí:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som veľmi rád, že sme potvrdili víťazstvo z Nitry. Boli sme lepší, ale mali sme aj trochu šťastie. Teší ma, že sme odohrali dobrý zápas a nad ťažkým súperom vyhrali."

Jozef Bubenko (tréner Trnavy): "V poslednom čase sa toho na nás navalilo veľa negatívneho. V prvom polčase sme ťažko hľadali rytmus. Strelený gól domácim pomohol, získali prevahu a zaslúžene vyhrali. Druhopolčasovým výkonom sme naznačili, že naše ďalšie zápasy by mohli byť lepšie."