Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

01. júla 2020

MŠK Žilina zrušil proces likvidácie. Klub bude pokračovať a trom hráčom už obnovili zmluvyFutbalový klub MŠK Žilina zrušil proces likvidácie, ktorý sa konal od začiatku apríla 2020. Jeden z najúspešnejších futbalových tímov na ...Zdieľať
msk zilina 676x441 1.7.2020  - Futbalový klub MŠK Žilina zrušil proces likvidácie, ktorý sa konal od začiatku apríla 2020. Jeden z najúspešnejších futbalových tímov na Slovensku od začiatku júla oficiálne pokračuje ako MŠK Žilina, a.s.

Získali licenciu na ďalšiu sezónuPodľa vyhlásenia na oficiálnom webe 7-násobného majstra počas likvidácie znížil likvidátor záväzky spoločnosti na prijateľnú mieru a vykonal opatrenia na zníženie nákladov.

"Oddlženie a znížené náklady vytvorili predpoklady, aby klub mohol s nižším rozpočtom pokračovať vo všetkých súťažiach aj v nasledujúcej sezóne. Ešte pred vystúpením z likvidácie licenčná komisia udelila 24. júna 2020 klubu licenciu na nasledujúcu sezónu. Od 1. júla je riaditeľom klubu Ing. Karol Feranec, ktorý je zároveň členom predstavenstva MŠK Žilina a.s," píše sa vo vyhlásení MŠK Žilina.

Istota kvalifikácie do Európskej ligy


Koniec likvidácie klubu bol zrejme potrebný aj z dôvodu možného účinkovania MŠK Žilina v pohárovej Európe. A Žilina má vzhľadom na aktuálne druhé miesto v tabuľke Fortuna ligy istotu kvalifikácie do Európskej ligy.

Utorok 30. júna bol posledný deň na podávanie výsledkov licenčných konaní jednotlivých licenčných orgánov smerom k UEFA. Preto museli konať aj v Žiline.

"Všetky výsledky budú preskúmané vzhľadom na oprávnenie štartu v klubových súťažiach UEFA. V prípade potreby, orgány UEFA prijmú konkrétne rozhodnutia,“ uviedla UEFA pre portál ŠPORT.sk.

Trom hráčom obnovili zmluvy


Proces likvidácie bol v MŠK Žilina spojený s výpoveďami pre 17 najlepšie platených hráčov. Majiteľ MŠK Jozef Antošík tento krok zdôvodnil ťažkou ekonomickou situáciou zapríčinenou pandémiou koronavírusu.

Bránil sa uplatnením princípu tzv. cost-cutting, čiže zníženia časti nákladov od najvyšších nákladov. S tromi pôvodne končiacimi hráčmi (Volešák, Paur, Majdan) sa napokon dohodli na obnovení zmlúv.

Viacerí odchádzajúci futbalisti si už našli nové kluby, dokonca aj v Česku. Brankár Dominik Holec sa stal súčasťou Sparty Praha, duo Miroslav Káčer - Filip Kaša sa na tri roky upísalo Viktorii Plzeň.


Zdroj: Webnoviny.sk - MŠK Žilina zrušil proces likvidácie. Klub bude pokračovať a trom hráčom už obnovili zmluvy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava Capitals oznámili meno nového trénera, v minulosti bol aj na lavičke Slovana
<< predchádzajúci článok
Juventus strelil Janovu výstavné góly, skóroval aj Ronaldo (video)

MŠK Žilina zrušil proces likvidácie. Klub bude pokračovať a trom hráčom už obnovili zmluvy - diskusné fórum čitateľov