Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

13. marca 2018

Musk: Vesmírne základne môžu zachovať ľudstvo po tretej svetovej vojne


Tagy: Elon Musk

Vesmírne základne na Mesiaci a na Marse by mohli pomôcť pri zachovaní ľudskej civilizácie a prispieť k jej regenerácii na Zemi v prípade tretej svetovej vojny. Vyhlásil to počas ...Zdieľať
Elon Musk. Foto: TASR/AP Photo
 
Austin 13. marca (TASR) - Vesmírne základne na Mesiaci a na Marse by mohli pomôcť pri zachovaní ľudskej civilizácie a prispieť k jej regenerácii na Zemi v prípade tretej svetovej vojny. Vyhlásil to počas víkendu podnikateľ, vynálezca, miliardár a držiteľ troch pasov Elon Musk, ktorého cituje denník The Japan Times.


Zakladateľ aerokozmickej spoločnosti SpaceX a firmy na výrobu elektromobilov Tesla na konferencii v americkom Austine ďalej uviedol, že medziplanetárna loď Spacex-u by mohla začať s testovacími letmi už na budúci rok.

"Existuje určitá pravdepodobnosť, že nastane ďalšia doba temna, najmä ak vypukne tretia svetová vojna. Chceme preto zaistiť, aby sa niekde inde nachádzala dostatočná vzorka ľudskej civilizácie, ktorá by mohla obnoviť život. Domnievam sa, že základne na Mesiaci a na Marse by boli v tomto ohľade dôležité," tvrdí Musk.

Podľa neho by bola medziplanetárna loď Spacex-u schopná vykonať krátke lety na dané telesá možno už v prvej polovici budúceho roku. Spoločnosť SpaceX vo februári úspešne vypustila najsilnejšiu nosnú raketu na svete, Falcon Heavy, ktorá vyslala k obežnej dráhe Marsu Muskov červený elektromobil Tesla Roadster.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

Tagy: Elon Musk
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na Bratislavskom hrade končí výstava Majster Pavol z Levoče
<< predchádzajúci článok
Metropolitná opera prepustila Jamesa Levina pre sexuálne obťažovanie

Musk: Vesmírne základne môžu zachovať ľudstvo po tretej svetovej vojne - diskusné fórum čitateľov