Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

08. marca 2018

Takéto gesto urobila firma McDonald's. Na sviatok žienIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/AP
 
New York 8. marca (TASR) - Sieť reštaurácií McDonald's dočasne prevrátila svoje slávne "Zlaté oblúky" písmena M v názve tak, aby vyzerali ako "W" (v slove Women, ženy). Urobila to podľa svojich slov na počesť Medzinárodného dňa žien.


Hore nohami prevrátené logo sa vo štvrtok objavilo na webovej stránke tejto obrej fast-foodovej spoločnosti a na jej účtoch v sociálnych médiách. Spoločnosť takisto prevrátila oblúky písmena na budove jednej reštaurácie v kalifornskom meste Lynwood. Firma McDonald's uviedla, že prevrátené logo bude mať v približne 100 zo svojich 14.000 reštaurácií, ďalej na obaloch a pracovných rovnošatách.

McDonald's tiež oznámila, že šesť z desiatich vedúcich v jej reštauráciách sú ženy a chce si uctiť ich pracovný výkon. Celkovo tvoria ženy 62 percent zamestnancov tejto spoločnosti. Informácie priniesli tlačové agentúry AP a Reuters.

Spoločnosť, ktorá sídli v obci Oak Brook v americkom štáte Illinois, takisto napísala, že "Zlaté oblúky" obrátila vôbec prvýkrát odvtedy, čo sa logo pred 60 rokmi prvý raz objavilo v reštaurácii.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Laureátom ceny Hasselblad Award 2018 sa stal Oscar Muňoz z Kolumbie
<< predchádzajúci článok
Do Karpatskej kraslice sa zapojilo 83 autorov zo SR i zahraničia

Takéto gesto urobila firma McDonald's. Na sviatok žien - diskusné fórum čitateľov