Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. júna 2019

Muž na elektrickej kolobežke zomrel po zrážke s kamiónomIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Paríž 11. júna (TASR) - Mladý 25-ročný muž na elektrickej kolobežke zomrel v pondelok večer po tom, ako ho v Paríži zrazil kamión. S odvolaním sa na francúzske médiá a políciu o tom v utorok informovala agentúra DPA.


Podľa spravodajskej stanice France Info ide o vôbec prvú smrteľnú nehodu v Paríži, v ktorej figuruje elektrická kolobežka. Mladík, ktorý sa na nej viezol, nerešpektoval, že zmienený kamión mal prednosť v jazde.

Parížska starostka Anne Hidalgová ohlásila ešte minulý týždeň opatrenia, ktoré majú obmedziť používanie elektrických kolobežiek. Povedala, že nehôd s elektrickými kolobežkami v ostatnom čase pribúda. Zavedením obmedzení chce pritom starostka podľa vlastných slov skoncovať s "anarchiou" v hlavnom meste.

V budúcnosti tak elektrické kolobežky podľa avizovaných obmedzení nebudú môcť parkovať na chodníkoch a ich používanie bude zakázané v parížskych parkoch či záhradách. Už teraz majú pritom v Paríži zakázané jazdiť po chodníkoch.

Elektrické kolobežky sú už pomerne bežným dopravným prostriedkom používaným v centrách mnohých európskych miest. Viaceré spoločnosti pritom ponúkajú prostredníctvom mobilných aplikácií ich prenájom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Uniqa prevezme havarijný poistný kmeň od spoločnosti Colonnade
<< predchádzajúci článok
S. Petrík: Rodičia majú dať dieťa do škôlky, len ak majú o to záujem

Muž na elektrickej kolobežke zomrel po zrážke s kamiónom - diskusné fórum čitateľov