Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

07. marca 2023

Muž z Andalúzie musí exmanželke vyplatiť 200.000 eur za domáce práceOkrem toho musí platiť i na výživné na jedno z detí, ktoré ešte nedosiahlo plnoletosť.Zdieľať
Muž z Andalúzie musí exmanželke vyplatiť 200.000 eur za domáce práce

Španielsky súd nariadil istému mužovi z Andalúzie zaplatiť bývalej manželke odškodné vo výške viac ako 200.000 eur za 25 rokov prác v domácnosti, ktoré počas trvania manželstva vykonávala bezplatne. Súd odškodné vypočítal na základe španielskej minimálnej mzdy. V utorok o tom informovali predstavitelia súdu, píše agentúra AFP.


Žena od začiatku manželstva pôsobila v domácnosti a starala sa o rodinu. Manželstvo bolo uzatvorené v rámci tzv. režimu oddeleného majetku, čo znamená, že to, čo každý z manželov zarobil, zostávalo výlučne v jeho vlastníctve. Manželka tak za celé trvanie manželstva nenadobudla žiadne úspory, keďže nechodila do práce.

Súd preto na základe minimálnej mzdy v čase trvania manželstva – medzi júnom 1995 a decembrom 2020 – rozhodol, že muž musí svojej, medzičasom už bývalej manželke zaplatiť viac ako 204.000 eur za domáce práce. Okrem toho musí platiť i na výživné na jedno z detí, ktoré ešte nedosiahlo plnoletosť.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mimoriadna správa! Eros Ramazzotti v Košiciach nevystúpi pre chrípku. Fanúšikom ponúkne nový termín koncertu
<< predchádzajúci článok
Púšťate psa na voľno? Rizikom je lesná zver, ale aj váš domáci miláčik