Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

26. októbra 2006

Mzdy sa podľa RÚZ musia zvyšovať v súlade s produktivitou



Rast miezd musí podľa predstaviteľov Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) korešpondovať s rastom produktivity práce. Upozornili na to na utorňajšom rokovaní s ministrom financií Jánom ...



Zdieľať

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Rast miezd musí podľa predstaviteľov Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) korešpondovať s rastom produktivity práce. Upozornili na to na utorňajšom rokovaní s ministrom financií Jánom Počiatkom a guvernérom Národnej banky Slovenska Ivanom Šramkom. Podľa zamestnávateľov je tiež inštitút minimálnej mzdy v jeho súčasnej podobe neprijateľný. Ako ďalej informoval tajomník RÚZ Martin Hošták, všetky zúčastnené strany sa na rokovaní zhodli na potrebe znižovania deficitu verejných financií či vysporiadania sa s potenciálnymi inflačnými tlakmi v budúcnosti.

Predstavitelia RÚZ tiež ponúkli ministerstvu financií odborné kapacity a metodickú pomoc pri zavedení systému hodnotenia dopadov regulácie. Zamestnávatelia ponúkli odbornú pomoc aj v oblasti zavedenia koncepcie takzvaného odvodového bonusu.

SITA


   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Konferencia i2s venovaná prepojeniu univerzít s praxou
<< predchádzajúci článok
Zachytiť mimozemský rozhlas či televíziu by nemal byť problém

Mzdy sa podľa RÚZ musia zvyšovať v súlade s produktivitou - diskusné fórum čitateľov

zmestnavatelia su podliaci26.10. 21:19:52