06. novembra 2009

Na Bali sú už známe semifinalistky

Tenisový Turnaj majsteriek WTA Tour na indonézskom ostrove Bali (dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) pozná už všetky štyri semifinalistky. Po Francúzke Aravane Rezaiovej, ktorá postúpila už vo ...

BALI 6. novembra (WEBNOVINY) - Tenisový Turnaj majsteriek WTA Tour na indonézskom ostrove Bali (dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) pozná už všetky štyri semifinalistky. Po Francúzke Aravane Rezaiovej, ktorá postúpila už vo štvrtok, sa o deň neskôr k víťazkám skupín pridali jej krajanka Marion Bartoliová, Španielka María José Martínezová-Sánchezová a tiež japonská veteránka Kimiko Dateová-Krummová. Semifinálové duely sú v areáli International Convention Centre v lokalite Nusa Dua na programe v sobotu od 7.30 h SEČ. Najprv odohrajú zápas Marion Bartoliová (1-Fr.) - Kimiko Dateová-Krummová (12-Jap.) a potom aj duel Aravane Rezaiová (10-Fr.) - María José Martínezová-Sánchezová (6-Šp.).

Práve 39-ročná japonská veteránka Dateová-Krummová postúpila prakticky bez nervov, keďže jej premožiteľka z C-skupiny, o 20 rokov mladšia Belgičanka Yanina Wickmayerová musela odstúpiť z turnaja pre porušenie antidopingových pravidiel a následnú suspendáciu na základe rozhodnutia Flámskeho dopingového tribunálu. Záverečný zápas C-skupiny, v ktorom pôvodne náhradníčka z Ruska Vera Duševinová zdolala Medinovú-Garriguesovú za 125 minút 2:6, 6:1, 7:5, už na tomto konštatovaní nemohol nič zmeniť. Až 101. hráčka rebríčka WTA Tour vo dvojhre Dateová-Krummová (nar. 28. 9. 1970) je v 39 rokoch suverénne najstaršou účastníčkou "malého" šampionátu WTA Tour určeného pre najvyššie postavené víťazky v rámci podujatí WTA Tour so štatútom International Series v roku 2009.

Do semifinále v piatok postúpila aj druhá francúzska tenistka Marion Bartoliová. Najvyššie nasadená hráčka tohto "výberového" podujatia vo dvojhre zdolala v priamom súboji o postup v A-skupine Izraelčanku Šahar Peerovú hladko za 76 minút 6:3, 6:2. "Vedela som, že musím zostať koncentrovaná aj za stavu 6:3 a 4:1, lebo už som proti Šahar odohrala niekoľko takých napohľad jasných zápasov, ktoré som potom v koncovke nezvládla a prehrala v troch setoch. Dnes som však hrala dostatočne agresívne a moje údery od základnej čiary mali aj potrebnú dĺžku," komentovala Marion Bartoliová, ktorá upravila bilanciu s Peerovou na 2:6. V A-skupine účinkovala aj Slovenka Magdaléna Rybáriková, ktorá však po dvoch prehrách svoje účinkovanie na tomto turnaji už vo štvrtok ukončila.

Postup medzi najlepšie štyri hráčky si vybojovala aj María José Martínezová-Sánchezová. Šiesta nasadená Španielka si poradila v B-skupine s dvojkou žrebu a semifinalistkou tohtoročného Roland Garros, Austrálčankou Samanthou Stosurovou za 122 minút 7:6 (4), 7:5. "Bol to náročný a tesný zápas. V druhom sete to bolo o čosi jednoduchšie, lebo súperka už nepodávala tak prudko a presne. Musela som však bojovať do poslednej loptičky," uviedla Martínezová-Sánchezová. Dvadsaťsedemročná Španielka, ktorá už predtým na Bali zdolala Maďarku Ágnes Szávayovú, má v rozpätí niekoľkých dní šancu na zisk nevšedného double. Uplynulú nedeľu triumfovala po boku krajanky Nurie Llagosterovej-Vivesovej na MS WTA Tour vo štvorhre v katarskej Dauhe a teraz môže pridať triumf vo dvojhre z "malých MS" na Bali. V záverečnom zápase D-skupiny Nemka Sabine Lisická zdolala Maďarku Melindu Czinkovú za 103 minút 6:2, 6:7 (1), 6:4, no na postup do semifinále jej to nestačilo. Suverénnou víťazkou skupiny sa stala Francúzka Aravane Rezaiová, ktorá odohrala svoje víťazné zápasy už v stredu a vo štvrtok.

3. Rybáriková 2 0 2 0:4 15:25 0
Legenda: poradie, meno, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

B-skupina:

María José Martínezová-Sánchezová (6-Šp.) - Samantha Stosurová (2-Austr.) 7:6 (4), 7:5 za 122 minút

Tabuľka B-skupiny:

1. Martínezová-Sánchezová 2 2 0 4:1 30:21 4 - istý postup do semifinále
2. Stosurová 2 1 1 2:3 26:23 2
3. Szávayová 2 0 2 2:4 19:31 0

C-skupina:

Vera Duševinová (13-Rus.) - Anabel Medinová-Garriguesová (5-Šp.) 2:6, 6:1, 7:5 za 125 minút

D-skupina:

Sabine Lisická (4-Nem.) - Melinda Czinková (8-Maď.) 6:2, 6:7 (1), 6:4 za 103 minút

Tabuľka D-skupiny:

1. Rezaiová 2 2 0 4:1 26:21 4 - istý postup do semifinále
2. Lisická 2 1 1 3:3 31:26 2
3. Czinková 2 0 2 1:4 21:31 0

Program sobotňajšieho semifinále na Bali (od 7.30 h SEČ):

Martion Bartoliová (1-Fr.) - Kimiko Dateová-Krummová (12-Jap.) - bilancia: 0:0
Aravane Rezaiová (10-Fr.) - María José Martínezová-Sánchezová (6-Šp.) - bilancia: 0:0