26. augusta 2007

Na Danubia Cup-e v troch kategóriách triumfy Slovákov

Slovenskí vodní slalomári opäť potvrdili, že svojou výkonnosťou patria do absolútnej svetovej špičky. Na pretekoch Danubia Cup v Čunove zvíťazili v troch zo štyroch kategórií, pričom kajakárky ...

ČUNOVO 26. augusta (WEBNOVINY) - Slovenskí vodní slalomári opäť potvrdili, že svojou výkonnosťou patria do absolútnej svetovej špičky. Na pretekoch Danubia Cup v Čunove zvíťazili v troch zo štyroch kategórií, pričom kajakárky a deblkanoisti zo Slovenska obsadili všetky miesta na stupňoch víťazov. Medzi singlistami triumfoval Michal Martikán. Zaujalo druhé miesto Alexandra Slafkovského, ktorý sa snaží presvedčiť funkcionárov Slovenského zväzu kanoistiky na divokej vode, že by si zaslúžil štartovať na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Brazílii, ktoré budú v druhej polovici septembra a budú zároveň kvalifikáciou na budúcoročné Hry XXIX. olympiády v Pekingu. Slafkovský totiž pre zranenie na začiatku sezóny nemohol štartovať v kvalifikačných pretekoch, v ktorých sa rozhodovalo o zložení družstiev pre celú sezónu. Jeho miesto tak popri dvojici Martikán - Minčík zaujal Matej Beňuš. Ten sa v Čunove nedostal ani do finále, keď v semifinále vynechal jednu z bránok a dostal 50-sekundovú penalizáciu. Martikán a Slafkovský mali od všetkých súperov obrovský odstup. V ďalších kategóriách sa rovnako presadili favoriti - v K1 žien úradujúca majsterka sveta Jana Dukátová, v C2 Pavol a Peter Hochschornerovci a jediné zahraničné prvenstvo si medzi kajakármi vybojoval Francúz Fabien Lefevre. Úradujúci majster Európy zo šampionátu v Liptovskom Mikuláši Ján Šajbidor skončil šiesty a bol jediným Slovákov v desaťčlennom finále.

Výsledky:
C1:
Michal Martikán (Dukla Liptovský Mikuláš) 217,21 (0 trestných sekúnd), 2. Alexander Slafkovský 218,71 (2), 3. Simon Hočevar (Chorv.) 238,03 (6), ... 7. Juraj Minčík (ŠKP Bratislava) 244,42 (6),