Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. júla 2021

Na dávku v hmotnej núdzi je odkázaných vyše stotisíc Slovákov, ich počet však stále klesáPočet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku klesol aj v júni tohto roka. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 57,8 tisíca osôb. ...Zdieľať
peniaze 676x451 25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku klesol aj v júni tohto roka. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 57,8 tisíca osôb. Oproti koncu mája išlo o pokles o 980 ľudí. Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok minulý mesiac znížil o 5,7 tisíca.


Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v minulom mesiaci celkovo odkázaných 124,4 tisíca osôb, čo je 2,28 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti piatemu mesiacu tohto roka klesol o 0,03 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,31 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel majú tri okresy


Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5-tisíc ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,59 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,6 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,23 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v júni tohto roka 8,85 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 2,8 tisíca sociálne odkázaným osobám.

Najmenej je odkázaných v okolí Bratislavy


Najmenej sociálne odkázaných ľudí bolo v júni v piatich bratislavských okresoch a okrese Senec. V okrese Senec bolo v hmotnej núdzi 0,15 % obyvateľov, teda 145 osôb.

V piatich bratislavských okresoch bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,15 % po 0,24 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 96 osôb v okrese Bratislava I po 284 ľudí v okrese Bratislava II.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na dávku v hmotnej núdzi je odkázaných vyše stotisíc Slovákov, ich počet však stále klesá © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ostrov Sardínia zasiahli požiare, ktoré si vyžiadali evakuáciu stoviek ľudí
<< predchádzajúci článok
Strana Život sa pripája k ústavnej žalobe k povinnému testovaniu nezaočkovaných, prijatie zákona je zradou voličov

Na dávku v hmotnej núdzi je odkázaných vyše stotisíc Slovákov, ich počet však stále klesá - diskusné fórum čitateľov