08. apríla 2009

Na El Madrigal gólové parády Sennu a Adebayora

Prvý diel španielsko-anglickej konfrontácie v rámci štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov sa v utorok večer na štadióne El Madrigal skončil zmierlivo. Domáci Villarreal remizoval s londýnskym ...

BRATISLAVA 8. apríla (WEBNOVINY) - Prvý diel španielsko-anglickej konfrontácie v rámci štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov sa v utorok večer na štadióne El Madrigal skončil zmierlivo. Domáci Villarreal remizoval s londýnskym Arsenalom 1:1 a pred budúcotýždňovou odvetou má podľa postupovej matematiky o niečo bližšie do semifinále tím z metropoly Anglicka.

Už v 10. min napriahol takmer z 25 m domáci kapitán Marcos Senna a loptu krásne umiestnil do ľavého horného rohu Almuniovej bránky - 1:0. Hoci mali futbalisti v žltých dresoch v prvej časti herne navrch, ďalšie góly už nepridali. Hostia z Londýna v prvom polčase zbierali žlté karty a tiež zranených hráčov. Po necelej polhodine musel dolu pre bolestivo narazený členok brankár "the Gunners" Manuel Almunia a v závere prvého polčasu ho nerád nasledoval so zraneným kolenom aj skúsený francúzsky obranca William Gallas, u ktorého je podozrenie na dlhší herný výpadok. "Nevyzerá to dobre. Gallas pôjde na vyšetrenie, ale na prvý neodborný pohľad to je dosť zlé," uviedol francúzsky tréner Arsenalu Arsene Wenger.

Jeho zverenci sa po prestávke vymanili z domáceho tlaku a vyústením ich úsilia bol parádny gól v podaní Emmanuela Adebayora, v poradí jeho štvrtý v tejto sezóne LM. Togský kanonier si v 66. min v šestnástke domácich najprv krásne na prsiach spracoval center od Cesca Fabregasa a ešte z voleja akrobatickým spôsobom cez hlavu vyrovnal na 1:1. Jubilejný 200. zápas Arsenalu v pohárovej Európe sa napokon skončil pre "kanonierov" relatívne dobre a do historickej štatistiky svojich vystúpení na španielskej pôde pridali popri šiestich prehrách a dvoch víťazstvách tretiu remízu.

"Ukázali sme veľkú psychickú odolnosť a tiež túžbu po dobrom výsledku. Po slabšom prvom polčase sme sa postavili na nohy, hoci Villarreal zahral veľmi dobre," komentoval Wenger. Strelec vyrovnávajúceho gólu Adebayor podotkol: "Chcel som urobiť niečo dobré pre tím a ani neviem, ako sa mi to podarilo. Som šťastný, že to vyšlo. Náš herný rytmus možno trochu poznačili zranenia počas zápasu, ale treba vyzdvihnúť aj kvalitu súpera. Najmä Senna bol veľmi nebezpečný." Práve brazílsky rodák, ale zároveň španielsky majster Európy z vlaňajška Senna bol pri vynútenej absencii Santiho Cazorlu v útoku najaktívnejším spomedzi flotily "žltej ponorky". Senna si okrem gólu pripísal ešte ďalšie tri strelecké pokusy a hráči Arsenalu na neho urobili tri fauly. "Súper je teraz v lepšej východiskovej pozícii, lebo strelil gól u nás a má výhodu domáceho zápasu. My však nehádžeme flintu do žita a v Londýne chceme vyhrať," povedal Senna.
Tréner Villarrealu Manuel Pellegrini na pozápasovej tlačovej beside uviedol, že jeho mužstvo si za predvedený výkon zaslúžilo vyhrať. "Ukázali sme toho viac ako Arsenal. Súper hral výborne prvých 20 minút po prestávke, ale my sme boli lepší v celom prvom polčase aj v záverečnej faze stretnutia. Podľa futbalovej teórie je Arsenal pred odvetou vo výhode, podľa môjho videnia situácie je to však teraz fifty-fifty pre oba tímy," vysvetlil svoje pocity rodený Čiľan Pellegrini.

Výsledok utorňajšieho prvého stretnutia štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov 2008/2009 (odveta je na programe v stredu 15. apríla o 20.45 h SELČ v Londýne):

FC Villarreal (Šp.) - Arsenal Londýn (Angl.) 1:1 (1:0)

Góly: 10. Senna - 66. Adebayor, ŽK: 39. Song, 45. Adebayor, 45.+ Fabregas, 87. Nasri (všetci Arsenal), rozhodoval: Tom Henning Övrebö (Nór.), 21 700 divákov

Villarreal: Diego López - Ángel, Diego Godín, Gonzalo Rodríguez, Capdevila - Cani (46. Mati Fernández), Senna, Eguren, Ariel Ibagaza (78. Guille Franco) - G. Rossi, Joseba Llorente (70. Pirés)

Arsenal: Almunia (28. Fabiaňski) - Sagna, Touré, Gallas (43. Djorou), Clichy - Song - Denílson, Fabregas, Walcott (78. Eboué) - Nasri, Adebayor