30. septembra 2009

Na Fiorentinu musíme rýchlo zabudnúť, tvrdí Škrtel

Futbalisti FC Liverpool nedokázali v utorňajšom stretnutí 2. kola hlavnej fázy Ligy majstrov 2009/2010 potvrdiť na ihrisku AC Fiorentina úlohu mierneho favorita. Zverenci trénera Rafaela Beníteza, ...

FLORENCIA 30. septembra (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Liverpool nedokázali v utorňajšom stretnutí 2. kola hlavnej fázy Ligy majstrov 2009/2010 potvrdiť na ihrisku AC Fiorentina úlohu mierneho favorita. Zverenci trénera Rafaela Beníteza, ktorý dal opäť na celých 90 minút dôveru slovenskému reprezentačnému stopérovi Martinovi Škrtelovi, prehrali na štadióne Artemia Franchiho 0:2 a klesli v tabuľke E-skupiny na 3. priečku. Hrdinom domácich "fialiek" bol ešte len 19-ročný čiernohorský útočník Stevan Jovetič, ktorý zaznamenal oba presné zásahy Fiorentiny.

"V prvom rade musím povedať, že sme akoby zaspali úvod zápasu. Prvý polčas bol z našej strany naozaj hrozný. Súper nás zatlačil, stále nás prečísloval a vytváral si šance. Z dvoch z nich sme inkasovali a dostali sme sa do neľahkej pozície," povedal v stredu predpoludním v rozhovore pre agentúru SITA Martin Škrtel.

Hosťujúci brankár Pepe Reina prvýkrát inkasoval v 28. min, keď Liverpoolu nevyšla ofsajdová pasca. Za dvojicou stopérov Škrtel - Jamie Carragher sa "zabudol" ľavý bek Emiliano Insúa a Jovetič už nemal problém skórovať. "Bolo to po strate lopty v strede poľa. My s Carrom sme vystúpili, no Insúa zostal vzadu. Po zápase nám povedali, že na zázname to vyzeralo byť na hrane, ale ofsajd to nebol," objasnil svoj pohľad na nešťastnú situáciu 24-ročný rodák z Handlovej. Druhý gól pridali domáci v 37. min. "Vargas strieľal z ľavej strany a Jovetič to aj trochu so šťastím tečoval," pokračoval v hodnotení dvojnásobný a zároveň úradujúci najlepší futbalista Slovenska.

Po zmene strán to už bolo zo strany anglického vicemajstra a štvrťfinalistu Ligy majstrov z minulej sezóny lepšie, no bez gólového zápisu. "Dokázali sme si už vytvoriť tlak, prišli aj šance, no nevedeli sme ich využiť, a preto sme prehrali. Tréner nás cez prestávku nabádal k tomu, aby sme k súperovým hráčom viac vystupovali a nedali im ani trochu priestoru. Mali sme sa snažiť ťahať útoky najmä po krídlach a posielať do šestnástky centrované lopty. Hneď v prvej minúte druhého polčasu mal obrovskú príležitosť Yossi Benayoun, ak by ju premenil, mohlo sa to celé vyvíjať úplne inak. Škoda, no život ide ďalej a my už musíme myslieť na ďalšie zápasy. Najbližšie máme v Lige majstrov doma Olympique Lyon. Šanca na postup stále žije, máme ju vo vlastných rukách a určite sa o ňu pobijeme," povedal odchovanec prievidzského futbalu. V druhom dejstve vyšiel jeden ofenzívny výpad aj slovenskému obrancovi. Po peknej narážačke sa dostal až do šestnástky a centrom našiel Fernanda Torresa, ktorého volej skončil len tesne vedľa domácej bránky, ktorú úspešne hájil skúsený Alexander Frey.

Hráčov "The Reds" najbližšie čaká ďalší mimoriadne prestížny súboj, v nedeľu 4. októbra nastúpia od 17.00 h SELČ na ihrisku FC Chelsea v šlágri 8. kola Premier League 2009/2010. "Vedeli sme, že Fiorentina má dobré mužstvo, no aj tak sme do Talianska išli po víťazstvo. Nepodarilo sa, už s tým nič neurobíme. Musíme na tento zápas rýchlo zabudnúť, otriasť sa z toho, keďže teraz je pred nami Chelsea. Londýnčania mali výborný vstup do sezóny, naposledy však prehrali s Wiganom a navyše prišli o brankára Petra Čecha. Bude to určite veľmi zaujímavý a ťažký duel," vyhlásil Martin Škrtel, ktorý už, pochopiteľne, myslí aj na blížiaci sa kľúčový duel kvalifikácie o postup na MS 2010 proti Slovinsku: "Samozrejme, už sa ho neviem dočkať. Zdravotne som úplne v poriadku a pripravený. Na pondelňajší reprezentačný zraz sa už veľmi teším."