01. augusta 2016

Na jazdeckom Grand Prix CSIO3* v Šamoríne triumfoval Belgičan Dunon

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann
Šamorín 1. augusta (TASR) - Najvýznamnejšie medzinárodné skokové jazdecké preteky na Slovensku - Šamorín Masters 2016 v nedeľu vyvrcholilo súťažou Grand Prix CSIO3*, s celkovou dotáciou 62.000 eur. V čilistovskom areáli x-bionic® sphere sa z triumfu tešil Belgičan Gilles Dunon na koni Fou de Toi VD Keihoeve.

V šamorínskom Čilistove, kam sa prvýkrát prestížne podujatie presunulo po 50-tich rokoch, sa celkovo prihlásili jazdci s 570-timi koňmi z 24 krajín z celého sveta.

Na nedeľňajšej GP CSIO3*, ktorá bola rovnako ako súťaž Pohrá Národov zároveň aj kvalifikáciou na majstrovstvá Európy, súťažilo v prvom kole dovedna 50 jazdcov. Do druhého kola postúpilo 13 jazdcov. Gilles Dunon skončil s čistým štítom bez trestného bodu po oboch kolách s časom 58,26 sekundy. Druhú priečku obsadil Nemec Maximilian Lill na koni ABC Trixi s časom 58,69 a takisto s 0 trestnými bodmi po oboch kolách. Tretí skončil Talian Luigi Polesello na koni Panama Tame bez trestných bodov s časom 64,06 s. Celkovo si v tejto súťaži jazdci rozdelili finančnú výhru vo výške 62.000 eur a aj cenné body do svetového rebríčka Longines Ranking.

V nedeľu na záver pretekov odovzdali aj individuálne ocenenia. Cenu pre "Najlepšieho jazdca pretekov" získal Francúz Harold Boisset. Najlepšími slovenskými jazdcami pretekov sa stali Radovan Šillo a Juraj Poláš. Cenu za najštýlovejšieho jazdca Grand Prix CSIO3* získal Francúz Bernard Briand Chevalier Heu a cenu za najlepší horsemanship si odniesla Jenna Brixová. Celkovo na tomto podujatí odovzdali finančné prémie vo výške 196.500 eur.