Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2019

Na niektorých úsekoch ciest Zemplína sa tvoria snehové jazyky a závejeSnehový pluh na ceste.Zdieľať
Snehový pluh na ceste. Foto: TASR - František Iván
Košice 24. januára (TASR) – Na niektorých úsekoch ciest Košického kraja sa tvoria snehové jazyky a záveje. Ako pre TASR povedala technicko-prevádzková námestníčka riaditeľa Správy ciest Košického samosprávneho kraja Zuzana Fejesová, ide prevažne o okresy Trebišov a Michalovce.


"Od stredajšieho (23. 1.) večera, keď trochu nasnežilo, sa v okrese Trebišov začali tvoriť záveje a ráno, keď sa intenzívnejšie rozfúkalo, už aj v Michalovskom okrese. V ostatných okresoch Košického kraja sú bežné zimné podmienky. Horšie je to v úsekoch, ktoré sú pod úrovňou okolitého terénu," povedala s tým, že situácia nie je taká závažná ako v prvej polovici januára.

Všetky cesty v Košickom kraji sú aktuálne zjazdné. "Sú však aj také úseky, kde je na vozovke päťcentimetrová vrstva snehu, tie sú horšie prejazdné", uviedla. Komplikácie môžu vodiči pociťovať napríklad v úsekoch Malý Horeš - Veľký Horeš - Veľký Kamenec, Cejkov – Borša, Novosad - Kysta - Veľaty – Michaľany, Novosad - Hraň - Brehov – Cejkov, Zemplínske Jastrabie - Cejkov – Novosad, Viničky - Ladmovce – Zemplín, Malý Horeš - Veľký Horeš - Veľký Kamenec, Hrušov – Boľ, Kravany – Stankovce, Bačkov – Albinov, Čerhov – Veľká Tŕňa, Veľká Tŕňa - Malá Tŕňa či v okolí obce Kucany.

"Od večera do rána očakávame sneženie. Keď vietor neustane, môže sa to zhoršiť, ale sme na to pripravení. Aktuálne sa venujeme odstraňovaniu snehu tak, aby sme ho v prípade ďalších snehových zrážok mali kde odtlačiť," vysvetlila.

V okolí Moldavy nad Bodvou, Rožňavy a Spišskej Novej Vsi podľa jej ďalších slov cestári vykonávajú preventívnu kontrolu úsekov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Projekt Poďakuj sestre využilo vlani v žilinskej nemocnici 229 ľudí
<< predchádzajúci článok
ESĽP nariadil Taliansku zaplatiť Knoxovej odškodné 18.000 eur

Na niektorých úsekoch ciest Zemplína sa tvoria snehové jazyky a záveje - diskusné fórum čitateľov