Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Príroda-Zvieratá

28. decembra 2009

Na Novom Zélande uhynulo 105 uviaznutých delfínovNa Južnom ostrove Nového Zélandu uviazlo na brehu 105 delfínov dlhoplutvých (Globicephala melas), z ktorých väčšina uhynula ešte pred príchodom záchranárov. Zvyšných museli ...Zdieľať
BRATISLAVA 28. decembra (WEBNOVINY) - Na Južnom ostrove Nového Zélandu uviazlo na brehu 105 delfínov dlhoplutvých (Globicephala melas), z ktorých väčšina uhynula ešte pred príchodom záchranárov. Zvyšných museli utratiť.


Uviaznuté delfíny si na severe Južného ostrova v oblasti Golden Bay všimol pilot lietadla, ktorý následne informoval miestne úrady. V čase príchodu ochranárov však žilo už iba tridsať jedincov, ktoré boli na súši príliš dlho na to, aby sa ich mohlo podariť úspešne vrátiť späť do mora. Museli ich preto utratiť. Keďže pláž, kde delfíny uviazli, je súčasťou prírodnej rezervácie, ochranári ich telá nezakopali.

Počas uplynulého víkendu to bol už druhý takýto prípad, keď predtým na pláži Colville na polostrove Coromandel na Severnom ostrove uviazlo 63 jedincov, z ktorých sa však 42 podarilo dostať späť do mora.

SITA/AP

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O2 Snowboard Tour: Séria snouboardových pretekov a škola snouboardingu pre mladých!
<< predchádzajúci článok
Hajnajnanyja skupiny Hrdza vznikala štyri roky

Na Novom Zélande uhynulo 105 uviaznutých delfínov - diskusné fórum čitateľov