10. júna 2012

Na olympiádu ide Jana Dukátová, zdolala Elenu Kaliskú

Slovensko bude na Hrách XXX. olympiády v Londýne vo vodnoslalomárskej súťaži kajakárok reprezentovať Jana Dukátová. Dvojnásobná olympijská víťazka Elena Kaliská prehrala interný ...

dukatova CARDIFF 10. júna (WEBNOVINY) - Slovensko bude na Hrách XXX. olympiády v Londýne vo vodnoslalomárskej súťaži kajakárok reprezentovať Jana Dukátová.

Dvojnásobná olympijská víťazka Elena Kaliská prehrala interný "rozstrel" s Dukátovou 0:2.

Rozhodlo o tom už predpoludňajšie semifinále K1 žien na pretekoch Svetového pohára vo waleskom Cardiffe.

Dukátová v ňom skončila piata, Kaliská obsadila jedenástu, teda prvú nepostupovú priečku. Od postupu ju delilo 11 stotín sekundy. Znamená to, že vo finále nastúpi iba Dukátová a keďže svoju súperku o jedinú slovenskú miestenku do Londýna zdolala aj pred mesiacom na ME v nemeckom Augsburgu, definitívne si zabezpečila účasť na súťažiach pod piatimi kruhmi. Kaliská teda nebude obhajovať svoje zlato z posledných dvoch OH v Aténach 2004 a Pekingu 2008. Dvadsaťdeväťročná Dukátová bude na OH štartovať prvýkrát v kariére.

Obe Slovenky mali na trati jeden nedovolený dotyk bránky. Skúsenej štyridsiatničke Elena Kaliskej sa stala osudnou deviata bránka z 23 na trati. Bez dotyku na nej by skončila v semifinále ôsma a o jej internom súboji s rivalkou o olympijskú miestenku by rozhodovalo až finále. Dukátová rovnako nezvládla jazdu bez chyby. "Ťukla" si na 14. bránke, ale bola o vyše štyri sekundy rýchlejšia ako Kaliská.

Tretia Slovenka v 30-člennom semifinále Dana Mannová skončila na 29 . mieste. Vynechala 21. bránku a vzdala to, vzápätí "obišla" aj dvadsaťdvojku a keďže predtým mala dotyk na trinástke, so 102 trestnými sekundami obsadila predposlednú priečku.

Výsledky - semifinále K1 žien:

1. Corinna Kuhnleová (Rak.) a Cindy Pöschelová (Nem.) obe 105,93 (0 trestných sekúnd), 3. Maialen Chourrautová (Šp.) 106,68 (2), ... 5. Jana Dukátová 109,27 (2), 11. Elena Kaliská 113,47 (2), 29. Dana Mannová (všetky SR) 220,92 (102)