Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. marca 2012

Na paralympijádu môže nastúpiť päť slovenských cyklistovMedzinárodná cyklistická únia (UCI) oficiálne potvrdila, že podmienky pre štart na XIV. paralympijských hrách v Londýne (29. augusta - 9. septembra 2012) splnilo päť slovenských zdravotne ...Zdieľať
janovjak BRATISLAVA 14. marca (WEBNOVINY) - Medzinárodná cyklistická únia (UCI) oficiálne potvrdila, že podmienky pre štart na XIV. paralympijských hrách v Londýne (29. augusta - 9. septembra 2012) splnilo päť slovenských zdravotne postihnutých cyklistov.


V britskej metropole na najväčšom sviatku športovcov s rôznym druhom postihnutia by sa mohli predstaviť zo Slovenska traja muži a dve ženy.

"Na dve miesta, konkrétne v handbike skupinách MH1 a WH2, sa uplatňuje tzv. ring fenced systém, to znamená, že na paralympiáde musíme tieto skupiny obsadiť. V MH1 by mal v Londýne štartovať Rastislav Tureček a vo WH2 Anna Oroszová. Zvyšné tri miesta sa rozdelia na základe schválených nominačných kritérií," uviedol pre internetovú stránku Slovenského paralympijského výboru (SPV) reprezentačný tréner zdravotne postihnutých cyklistov Branislav Režňák.

V príprave na paralympijské hry sú tandemisti Vladislav Janovjak s navádzačom Róbertom Mitošinkom (skupina MB - zrakovo postihnutí), Jaroslav Švestka (MC2 - nadkolenná amputácia) a Simona Matičková (WT1 - stavy po detskej mozgovej obrne).

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Futbalisti R. Procházka a M. Gašparík mieria do Slovana
<< predchádzajúci článok
Manchesterské kluby sú pred odvetami v zložitých situáciách

Na paralympijádu môže nastúpiť päť slovenských cyklistov - diskusné fórum čitateľov