Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. marca 2019

Na prezidentské voľby môžu prísť aj pozorovateliaPríprava volebnej miestnosti na sobotňajšie 1. kolo prezidentských volieb v obci Poruba, okres Prievidza, v piatok 15. marca 2019.Zdieľať
Príprava volebnej miestnosti na sobotňajšie 1. kolo prezidentských volieb v obci Poruba, okres Prievidza, v piatok 15. marca 2019. Foto: TASR Radovan Stoklasa
Bratislava 15. marca (TASR) - Na prezidentské voľby môžu prísť aj pozorovatelia. Nemusia sa vopred ohlasovať ani akreditovať. Stačí, ak sa vo volebnej miestnosti preukážu. Musia však počúvať pokyny predsedu volebnej komisie, aby nenarúšali priebeh hlasovania. Pre TASR to uviedlo ministerstvo vnútra.


Slováci si budú v sobotu voliť prezidenta. Hlasovacie miestnosti budú otvorené od 7. do 22. h v 5940 okrskoch. O post hlavy štátu sa uchádza 13 kandidátov, voliť môže viac ako 4,45 milióna občanov žijúcich na Slovensku i v zahraničí. Voľby stoja viac ako 12,7 milióna eur.

Prezidenta SR si voliči vyberajú v dvojkolovom hlasovaní na funkčné obdobie piatich rokov. Na to, aby bol prezident zvolený už v prvom kole, musel by jeden z kandidátov získať nadpolovičnú väčšinu platných hlasov voličov. Pokiaľ sa tak nestane, bude sa konať druhé kolo. Plánované je na 30. marca.

V abecednom poradí kandidujú Béla Bugár, Zuzana Čaputová, Martin Daňo, Štefan Harabin, Eduard Chmelár, Marian Kotleba, Milan Krajniak, František Mikloško, Maroš Šefčovič, Róbert Švec, Bohumila Tauchmannová, Juraj Zábojník a Ivan Zuzula.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dr. Magnet: Zmluva s Biontom bola uzatvorená verejným obstarávaním
<< predchádzajúci článok
Mladí inovátori sa môžu uchádzať o grant ešte do nedele

Na prezidentské voľby môžu prísť aj pozorovatelia - diskusné fórum čitateľov