Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

19. apríla 2017

Na rakúskom zámku Schloss Hof pri Bratislave bude Zvieracia olympiádaAlpaky, ilustračné foto.Zdieľať
Alpaky, ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava/Schloss Hof 19. apríla (TASR) – Novým podujatím na najbližšom rakúskom zámku Schloss Hof je Zvieracia olympiáda. Vôbec po prvý raz sa uskutoční počas nasledujúceho víkendu, v sobotu a nedeľu 22. a 23. apríla od 14. do 17. hodiny.


"Je to naša rozšírená zábavná ponuka pre celú rodinu, ktorá so zvieracími obyvateľmi statku dáva možnosť aktívne sa zapojiť do veselých aktivít. Zvieratká už istý čas trénujú, aby si mohli zmerať sily s malými i veľkými návštevníkmi. Na programe je viacero disciplín a možno zistiť či doskočíte ďalej ako ovca, alpaka a lama alebo ste v slalome rýchlejší ako zámocké oslíky. Alpaky sa tešia na svoj hravý parkúr," informuje zámocká sprievodkyňa Barbora Hromjáková.

Podľa nej nevšedná olympiáda umožní vyskúšať si aj beh so slepačím vajíčkom, hádzanie podkovou či preťahovanie lanom. Veselo bude nielen na zámockej lúke pri pohybových aktivitách, je pripravený aj pestrý rámcový program. Umelkyne premenia deti na najrozmanitejšie zvieratká maľovaním na tvár. Pre pohybovo zdatných je pripravený ojedinelý skákací slamený hrad. Povoziť sa možno na poníkoch aj na kolotoči. Pripravený bude veselý fotokútik, kde si možno zhotoviť vtipné momentky so zvieracím motívom.

Otvorené dvere zámockých komnát povedú k zaujímavým historickým faktom aj historkám zo života Márie Terézie. Nová výstava o jej spojencoch a nepriateľoch plynule prechádza do cisárskych apartmánov, kde možno spoznať bývanie a rodinu najvýznamnejšej uhorskej panovníčky. Život služobníctva v najväčšom zámockom komplexe Rakúska zasa možno spoznať na dvoch hravých Zážitkových okruhoch, ktorých úspešné absolvovanie bude odmenené Schlosshofským dukátom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenský film o ukrajinských imigrantoch bude mať premiéru v Cannes
<< predchádzajúci článok
Top enviroreportéri budú Slovensko reprezentovať na medzinárodnom fóre

Na rakúskom zámku Schloss Hof pri Bratislave bude Zvieracia olympiáda - diskusné fórum čitateľov