19. júna 2011

Na Slovakiaringu vyhrali Slováci M. Puškár a L. Jasenský

Triumfom slovenských motocyklových reprezentantov Michala Puškára v triede 125 SP a Lukáša Jasenského v triede Superstock 600 sa v nedeľu na rýchlostnom okruhu Slovakiaring ...

slovakiaring Ilustračné foto SITAORECHOVÁ POTÔŇ 19. júna (WEBNOVINY) - Triumfom slovenských motocyklových reprezentantov Michala Puškára v triede 125 SP a Lukáša Jasenského v triede Superstock 600 sa v nedeľu na rýchlostnom okruhu Slovakiaring pri Otrechovej Potôni skončili medzinárodné preteky seriálu UEM Alpia Adria Championship 2011 (17. - 19. júna).

Michal Puškár v kategórii 125 SP na motocykli Aprilia si počas celej súťaže udržiaval výrazný náskok oproti ostatným jazdcom. Druhú priečku obsadil Chorvát Renato Novosel a na treťom mieste skončil favorizovaný Stefano Schillaci z Talianska. Víťazstvo v kategórii 125 GP si vybojoval Čech Tomáš Vavrouš na stroji FGR, druhý bol Talian Alessio Cappella a tretí skončil Adrian Gyutai z Maďarska. Slovenka Barbora Jakubičková obsadila pekné 9. miesto. Devätnásťročný objav tohoročnej sezóny Slovák Lukáš Jasenský z Veľkých Turoviec pri Šahách na motocykli Yamaha potvrdil svoju súčasnú výbornú športovú formu a s prehľadom vyhral triedu Superstock 600. Až za ním skončila dvojica Čechov - Michal Prášek na Yamahe a Karel Pešek na Kawasaki. Kategória Superstock 1000 bola šťastná pre Rakúšana s magickým číslom 13, Andreasa Meklausa na stroji Suzuki. Na druhom mieste skončil český jazdec Michal Filla na motocykli BMW, tretí bol Martin Choy z Bulharska na BMW. Na víkendových medzinárodných pretekoch UEM Alpe Adria Championship štartovalo viac ako 200 jazdcov z celej Európy.

"Okruh Slovakia Ring tento víkend hostil nielen zarytých fanúšikov motocyklového športu, ale aj rodiny s deťmi, či mladých ľudí, pre ktorých organizátori (tento rok po prvý raz, pozn.) vo vlastnej réžii pripravili nielen spomenuté medzinárodné preteky, ale aj sprievodné podujatia. Účasť odhadujeme na niečo viac ako 4000 návštevníkov, čo je na vyhranené podujatie takéhoto druhu príjemná bilancia. Nebudeme sa však tajiť ambíciou, aby nás v budúcnosti navštívilo čoraz viac ľudí a užili si krásny zvuk motoriek, rovnako ako aj atrakcie, ktoré popri pretekoch prinášame," povedal na margo vydareného podujatia výkonný riaditeľ Slovakia Ringu Tomáš Vranka.

Veľká cena SR v pretekoch cestných automobilov na okruhu 2011

Predstavitelia Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni sa už v týchto dňoch začínajú pripravovať na ďalšie podujatie - Veľkú cenu Slovenskej republiky v pretekoch cestných automobilov na okruhu 2011. "Preteky pripravujeme v termíne 18. - 21. augusta. V poradí už 34. ročník významnej motoristickej akcie prinesie so sebou niekoľko noviniek, ktoré svojim charakterom začlenia tieto preteky medzi najatraktívnejšie motoristické podujatia zabezpečené z každej stránky na najvyššej kvalitatívnej úrovni," netajil smelé ambície hneď po vydarených víkendových pretekoch športový riaditeľ Slovakia Ringu Ladislav Šnegoň.

Gold Cup 2011: USA zdolali Jamajku, sú v semifinále