Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. januára 2021

Na Slovensku poriadne prituhne, pre niektoré okresy platí výstraha druhého stupňa pred nízkymi teplotamiSlovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy druhého stupňa pred nízkymi teplotami pre Prešovský ...Zdieľať
pocasie zima mraz sneh 676x462 18.1.2021  - Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy druhého stupňa pred nízkymi teplotami pre Prešovský kraj. SHMÚ o tom informoval na svojej webovej stránke.


Pre okresy Bardejov, Humenné, Medzilaborce, Snina, Stropkov a Svidník platí výstraha druhého stupňa pred nízkymi teplotami od pondelku od 20:00 do 8:00 ráno nasledujúceho dňa.

Meteorológovia očakávajú, že minimálnu teplota vzduchu môže ojedinele klesnúť na -20 až -21 stupňov Celzia. „Silný mráz predstavuje nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity v exteriéroch. Očakávaný mráz je v danej ročnej dobe a oblasti zriedkavý a pravdepodobnosť poškodenia organizmu je vysoká,“ upozorňujú.

V okresoch Kežmarok, Poprad, Sabinov a Stará Ľubovňa platí výstraha prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Teplota vzduchu môže klesnúť na -15 až -18 stupňov Celzia. Výstraha pre tieto okresy platí od pondelka od 20:00 do 8:00 nasledujúceho dňa. Aj pre okresy Levoča, Prešov a Vranov nad Topľou platí výstraha prvého stupňa, trvať však bude od 23:00 do utorka 19. januára do 9:00.


Zdroj: Webnoviny.sk - Na Slovensku poriadne prituhne, pre niektoré okresy platí výstraha druhého stupňa pred nízkymi teplotami © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po požiari našli v dome mŕtveho dôchodcu, žena skončila v nemocnici (foto)
<< predchádzajúci článok
Členov Národnej gardy preveruje FBI, pri inaugurácii Bidena sa obávajú útoku zvnútra

Na Slovensku poriadne prituhne, pre niektoré okresy platí výstraha druhého stupňa pred nízkymi teplotami - diskusné fórum čitateľov