Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. novembra 2006

Na Slovensku sa prestalo tvoriť a začalo konzumovaťZabudli sme snívať, túžiť, rozprávať sa, zabudli sme vážiť si sami seba. Uviedol to slovenský filmový a divadelný herec Ivan "Tuli" Vojtek, ktorého veľmi trápi, že sa na Slovensku prestalo ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Zabudli sme snívať, túžiť, rozprávať sa, zabudli sme vážiť si sami seba. Uviedol to slovenský filmový a divadelný herec Ivan "Tuli" Vojtek, ktorého veľmi trápi, že sa na Slovensku prestalo tvoriť a začalo konzumovať. "Z toho vyplýva to, že si nevážime jeden druhého," dodal.

Ivan Vojtek stvárnil mnoho hereckých úloh v televíznych inscenáciách a rozprávkach. V súčasnosti je známy ako Čert z muzikálu Na skle maľované a počas Flamenco festivalu sa predstaví v role Sancha Panzu vo flamenco muzikáli Don Quijote. Ivan Vojtek si zaspomínal na časy, keď slovenskí herci žiarili v početných snímkach pôvodnej televíznej tvorby. Je vďačný, že mohol byť pri nakrúcaní 180 inscenácií a spolupracovať s vynikajúcimi hercami a režisérmi ako Jozef Króner, Karol Machata, Karol Zachar či Zora Bachnárová. Zároveň mu je však ľúto, že najmä deti dnes nemajú kde vidieť pôvodné slovenské rozprávky ako Maťko a Kubko alebo Čert Brumteles. Myslí si tiež, že na Slovensku majú mladí herci málo možností na profesionálny rast. "Načo študujú? Aby si kazili oči v dabingu, aby ich jediným poslaním bolo živiť sa dabingom stupídnych telenoviel?" pýta sa Vojtek.

Ivan Vojtek v súčasnosti nacvičuje na doskách Teatra Wüstenrot spolu so Stanom Dančiakom úlohu Sancha Panzu. Boj proti veterným mlynom si vysvetlil po svojom. Podobne ako český herec Jan Werich, si myslí, že veterné mlyny predstavujú ľudskú hlúposť. "Don Quijote išiel a stále bojoval proti ľudskej hlúposti. Bojoval práve proti tým, ktorí ho označovali za blázna a hlupáka," dodal Vojtek.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Harabin ponúkol sudcom dialóg a spoluprácu
<< predchádzajúci článok
Robot, ktorý nepotrebuje na opravu človeka, sa zíde v NASA

Na Slovensku sa prestalo tvoriť a začalo konzumovať - diskusné fórum čitateľov