Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. februára 2011

Na Slovensku za 20 rokov klesol počet emisií o tretinuEmisie skleníkových plynov sa na Slovensku znížili oproti roku 1990 o 34 percent. Podľa Ministerstva životného prostredia SR si tak naša krajina plní záväzky vyplývajúce z Kjótskeho ...Zdieľať
emisie Foto:SITA BRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) - Emisie skleníkových plynov sa na Slovensku znížili oproti roku 1990 o 34 percent. Podľa Ministerstva životného prostredia SR si tak naša krajina plní záväzky vyplývajúce z Kjótskeho protokolu. Takisto v oblasti odpadových vôd došlo v porovnaní s rokom 1990 k poklesu približne o 56 percent, uviedol na tlačovej besede pri predstavovaní Správy o stave životného prostredia SR v roku 2009 generálny riaditeľ Slovenskej agentúry životného prostredia Daniel Schmidtmayer. Ako ďalej uviedol, v roku 2009 dosiahla rozloha našich chránených vtáčích území 23,5 percenta z celkovej rozlohy SR. V Rakúsku bola táto rozloha približne 11,8, v Českej republike 12,3, v Maďarsku 14,5 a v Poľsku 15,6 percenta.

Správu o stave životného prostredia SR vydáva envirorezort prostredníctvom Slovenskej agentúry životného prostredia už 17 rokov. O stave v Európe informuje Európska environmentálna agentúra pravidelne v päťročných intervaloch. „Každý má právo na priaznivé životné prostredie a objektívne informácie o jeho stave,“ povedal minister životného prostredia József Nagy (Most-Híd).

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Akciové trhy v USA, Európe aj v Japonsku posilnili
<< predchádzajúci článok
Ceny ropy prudko klesli, zlato posilnilo