24hod.sk    Auto moto

14. júla 2013

Na Veľkej cene Nemecka bol najrýchlejší Marc Márquez

Španiel Marc Márquez sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Nemecka, ôsmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov, v najsilnejšej triede MotoGP. Na druhom mieste skončil Brit Cal ...

marc marquez SACHSENRING 14. júla (WEBNOVINY) - Španiel Marc Márquez sa stal víťazom nedeľňajšej Veľkej ceny Nemecka, ôsmeho podujatia seriálu majstrovstiev sveta cestných motocyklov, v najsilnejšej triede MotoGP. Na druhom mieste skončil Brit Cal Crutchlow, tretie miesto obsadil deväťnásobný svetový šampión vo všetkých kubatúrach Talian Valentino Rossi.

Dvadsaťročný jazdec tímu Honda Márquez získal vo svojej prvej sezóne v MotoGP svoje druhé prvenstvo a pri neúčasti zranených krajanov Daniho Pedrosu a Jorgeho Lorenza sa vyšvihol na čelo priebežného poradia. Rodák z Cervery má dvojbodový náskok pred Pedrosom. Márquez bol na pódiu vo všetkých siedmich podujatiach tohto ročníka, ktoré dokončil. Výnimkou je VC Talianska, kde musel odstúpiť.

V triede Moto2 sa premiérovo radoval Španiel Jordi Torres. Druhý skončil Talian Simone Corsi a tretí ďalší Španiel Pol Espargaró. Brit Scott Redding finišoval na siedmej priečke a udržal si pozíciu prvého muža priebežného poradia. Pred druhým Espargaróm má 23-bodový náskok.

V kategórii Moto3 triumfoval španielsky pretekár Álex Rins pred dvojicou krajanov Luisom Salomom a Maverickom Viňalesom. Priebežný líder poradia Salom má pred Viňalesom náskok 14 bodov.

Výsledky nedeľňajšej Veľkej ceny Nemecka v rámci seriálu MS cestných motocyklov (Sachsenring Circuit):

MotoGP: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 41:14,653 min, 2. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha +1,559 s, 3. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha +9,620, 4. Stefan Bradl (Nem.) Honda +13,992, 5. Álvaro Bautista (Šp.) Honda +21,775, 6. Bradley Smith (V. Brit.) Yamaha +25,080

Celkové poradie (po 8 pretekoch z 18): 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 138 bodov, 2. Dani Pedrosa (Šp.) Honda 136, 3. Jorge Lorenzo (Šp.) Yamaha 127, 4. Cal Crutchlow (V. Brit.) Yamaha 107, 5. Valentino Rossi (Tal.) Yamaha 101, 6. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati 74

Moto2: 1. Jordi Torres (Šp.) Suter 41:19,736 min, 2. Simone Corsi (Tal.) Speed Up +2,164 s, 3. Pol Espargaró (Šp.) Kalex +2,494, 4. Julian Simon (Šp.) Kalex +5,409, 5. Alex de Angelis (S. Mar.) Speed Up +7,546, 6. Thomas Lüthi (Švaj.) Suter +7,827

Celkové poradie (po 8 pretekoch z 18): 1. Scott Redding (V. Brit.) Kalex 143, 2. Pol Espargaró (Šp.) Kalex 120, 3. Esteve Rabat (Šp.) Kalex 88, 4. Dominique Aegerter (Švaj.) Suter 83, 5. Mika Kallio (Fín.) Kalex 81, 6. Johann Zarco (Fr.) Suter 67

Moto3: 1. Álex Rins (Šp.) KTM 39:34,735 min, 2. Luis Salom (Šp.) KTM +0,232 s, 3. Maverick Viňales (Šp.) KTM +0,248, 4. Miguel Oliveira (Portug.) Mahindra +4,982, 5. Álex Márquez (Šp.) KTM +5,201, 6. Efrén Vásquez (Šp.) Mahindra +5,456

Celkové poradie (po 8 pretekoch z 18): 1. Luis Salom (Šp.) KTM 172, 2. Maverick Viňales (Šp.) KTM 158, 3. Álex Rins (Šp.) KTM 142, 4. Jonas Folger (Nem.) Kalex KTM 81, 5. Álex Márquez (Šp.) KTM 70, 6. Miguel Oliveira (Portug.) Mahindra 69