Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. mája 2021

Naď vidí priestor pre spoluprácu s Japonskom, v oblasti obrany nie je vzdialenosť prekážkouHoci Slovensko a Japonsko nemajú bilaterálnu dohodu vo vojenskej oblasti, priestor na spoluprácu je podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) možný ...Zdieľať
bp_3709 676x451 17.5.2021 (Webnoviny.sk) - Hoci Slovensko a Japonsko nemajú bilaterálnu dohodu vo vojenskej oblasti, priestor na spoluprácu je podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) možný napríklad pri podpore slovenského obranného priemyslu. Naď to konštatoval počas pondelkového stretnutia s japonským veľvyslancom na Slovensku Makotom Nakagawuom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.


Naď spolu s japonským veľvyslancom prebral okrem možností spolupráce oboch krajín v oblasti bezpečnosti a obrany aj aktuálne dianie na zahranično-politickej scéne.

„Spoločné vízie, ciele a hodnotové piliere, ktoré sú hlavným hnacím motorom multilaterálnej spolupráce, nás spájajú nielen s našimi euroatlantickými partnermi, ale taktiež s partnermi, ktorí sa k týmto hodnotám hlásia a podporujú ich. Pri budovaní spolupráce a rozvoji vzájomných vzťahov v oblasti obrany a bezpečnosti preto nie je prekážkou ani geografická vzdialenosť,“ povedal slovenský minister obrany.

Počas stretnutia priblížil Naď japonskému veľvyslancovi ambície a plány rezortu obrany tak v oblasti modernizácie zastaranej vojenskej techniky, ako aj v oblasti podpory a zefektívňovania služby profesionálnych vojakov. Priestor dostali aj nové strategické dokumenty či vynakladanie finančných prostriedkov na obranu v zmysle platného medzinárodného záväzku.


Zdroj: Webnoviny.sk - Naď vidí priestor pre spoluprácu s Japonskom, v oblasti obrany nie je vzdialenosť prekážkou © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pošta opäť štandardne doručuje doporučené zásielky, stále platia bezpečnostné opatrenia
<< predchádzajúci článok
COVID automat na Slovensku sa zásadne zmenil, orientáciu v opatreniach vám uľahčí jeho digitálna verzia

Naď vidí priestor pre spoluprácu s Japonskom, v oblasti obrany nie je vzdialenosť prekážkou - diskusné fórum čitateľov