27. augusta 2013

Nadal bez problémov ide do druhého kola US Open

Na poslednom grandslamovom turnaji tohto roka US Open postúpil bez problémov do 2. kola druhý nasadený tenista Rafael Nadal. V prvom kole si Španiel poradil s domácim Ryanom ...

Rafael Nadal Foto: TASR/AP Photo
New York 27. augusta (TASR) - Na poslednom grandslamovom turnaji tohto roka US Open postúpil bez problémov do 2. kola druhý nasadený tenista Rafael Nadal. V prvom kole si Španiel poradil s domácim Ryanom Harrisonom v troch setoch 6:4, 6:2, 6:2.

Nadal, ktorý tento rok z dvanástich turnajov získal deväť titulov a na tvrdom povrchu vyhral všetkých 15 zápasov, v dueli s Američanom ani raz nestratil podanie a sám využil päť zo šiestich brejkbalov. "Hralo sa mi veľmi dobre. Neviem, či som hral svoj najlepší tenis, no s mojím výkonom som určite veľmi spokojný. Prvé kolo nie je nikdy ľahké, navyše podmienky boli dnes náročné, takže som rád, že som sa cez neho dostal a začal turnaj dôležitým a cenným víťazstvom," povedal podľa agentúry dpa Nadal, ktorý sa v druhom kole stretne s víťazom duelu Vasek Pospisil - Rogerio Dutra da Silva.

Postúpili aj jeho krajania "štvorka" David Ferrer, Tommy Robredo a Roberto Bautista. Naopak už prvé kolo bolo konečnou stanicou pre ďalšieho Španiela Fernanda Verdasca, ktorý skončil po päťsetovej bitke na rakete Chorváta Ivana Dodiga.

Dvojhra, 1. kolo:
Tommy Robredo (19-Šp.) - Marinko Matosevic (Austr.) 6:3, 6:7 (6), 6:3, 6:2, David Ferrer (4-Šp.) - Nick Kyrgios (Austr.) 7:5, 6:3, 6:2, Frank Dancevic (Kan.) - Robin Haase (Hol.) 7:6 (5), 3:6, 7:5, 7:6 (3), Roberto Bautista (Šp.) - Thomaz Bellucci (Braz.) 6:3, 6:2, 6:2, Ivan Dodig (Chorv.) - Fernando Verdasco (27-Šp.) 6:3, 7:5, 1:6, 4:6, 6:3, Andreas Haider-Maurer (Rak.) - Ernests Gulbis (30-Lot.) 3:6, 6:3, 1:6, 7:6 (4), 6:4, Rafael Nadal (2.-Šp.) - Ryan Harrison (USA) 6:4, 6:2, 6:2, Janko Tipsarevič (18-Srb.) - Pablo Cuevas (Urug.) 6:3, 6:7 (5), 6:3, Cuevas odstúpil, Nikolaj Davydenko (Rus.) - Rhyne Williams (USA) 6:3, 4:6, 1:6, 7:5, 6:0