24. júna 2008

Nadal začal tesným trojsetovým víťazstvom

Jeden z najväčších favoritov wimbledonskej dvojhry mužov, španielsky tenista Rafael Nadal, postúpil do 2. kola. Druhý nasadený hráč turnaja zdolal v utorkovom súboji 1. kola nemeckého kvalifikanta ...

LONDÝN 24. júna (WEBNOVINY) - Jeden z najväčších favoritov wimbledonskej dvojhry mužov, španielsky tenista Rafael Nadal, postúpil do 2. kola. Druhý nasadený hráč turnaja zdolal v utorkovom súboji 1. kola nemeckého kvalifikanta Andreasa Becka za 140 minút 6:4, 6:4, 7:6 (0) a v súboji o postup do 3. kola sa stretne s Lotyšom Ernestsom Gulbisom. Súboj dvoch 22-ročných ľavákov na centrálnom dvorci bol nečakane vyrovnaný. Beck (122. v dlhodobom rebríčku ATP) iba dvakrát počas celého stretnutia neudržal svoj servis, no mimoriadne disponovanému súperovi nevzal jeho podanie ani raz. Nadal zahral dovedna 17 es a až 88% jeho prvých podaní skončilo vo dvorci. Vo víťazných úderoch dominoval charizmatický Španiel 39:20 a v celom stretnutí nečelil ani jednej brejkovej možnosti. V tajbrejku tretieho setu nedal svojmu nemeckému súperovi šancu a vyhral ho bez straty loptičky 7:0. Nadal aktuálne natiahol sériu svojich víťazných súbojov na osemnásť. Štvornásobný víťaz Roland Garros triumfoval okrem parížskeho grandslamu pred tohtoročným Wimbledonom v nepretržitom slede na ďalšom antukovom turnaji v Hamburgu a nedávno po prvý raz v kariére aj na tráve v londýnskom Queen´s Clube. Nadal obhajuje vo Wimbledone finálové účasti z posledných dvoch rokov, keď zakaždým nestačil na Rogera Federera. Dvojhra mužov - 1. kolo: Rafael Nadal (2-Šp.) - Andreas Beck (Nem.) 6:4, 6:4, 7:6 (0) SITA