24. júna 2008

Obhajkyňa trofeje V. Williamsová do 2. kola

Obhajkyňa trofeje Venus Williamsová zvíťazila v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny, londýnskom Wimbledone, nad domácou držiteľkou voľnej karty Naomi ...

LONDÝN 24. júna (WEBNOVINY) - Obhajkyňa trofeje Venus Williamsová zvíťazila v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny, londýnskom Wimbledone, nad domácou držiteľkou voľnej karty Naomi Cavadayovou 7:6 (5), 6:1 za 77 minút. Uvodný set trval bez štyroch minút jednu hodinu a hostiteľka v ňom viedla 2:0 i 3:1 a v tajbrejku sa dostala na 4:4. Američanka, ktorá je štvornásobnou šampiónkou z trávnatých dvorcov All England Lawn Tennis and Croquet Clubu, absolvovala svoj tohtoročný debut na najrýchlejšom povrchu. V utorok poslala 197. hráčke renkingu aj podanie s rýchlosťou 201 km/h, ale v prvej časti sa potrápila. "Súperka odohrala skvelý zápas. Udierala razantne a vynútila si zopár mojich chýb. Cítila som sa však sebavedomo a dobre," uviedla siedma nasadená V. Williamsová, ktorá sa v 2. kole stretne s ďalšou Britkou Anne Keothavongovou, 92. v rebríčku WTA Tour. Devätnásťročná pehavá ľaváčka Cavadayová hrala iba svoj tretí duel na takejto úrovni v hlavnej súťaži a lúčila sa - rovnako ako predvlani a v minulej sezóne - s dianím na otvorených medzinárodných majstrovstvách Anglicka už po 1. kole. Predtým nestačila na Japonku Ai Sugijamovú a Švajčiarku Martinu Hingisovú. SITA