Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. decembra 2007

Nafta a OMV spolu preskúmajú na Slovensku výskyt uhľovodíkovSpoločnosť Nafta, a.s. a rakúska firma OMV budú v slovenskej časti Viedenskej panvy spoločne rozvíjať prieskum uhľovodíkov.Zdieľať
BRATISLAVA 14. decembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Nafta, a.s. a rakúska firma OMV budú v slovenskej časti Viedenskej panvy spoločne rozvíjať prieskum uhľovodíkov.

Ako agentúru SITA informovala spoločnosť Nafta, prieskumné licencie sa vzťahujú na oblasť o rozlohe približne 1 400 metrov štvorcových. "Aktivity reálne začneme vyvíjať na začiatku budúceho roka. Najprv vykonáme geologické štúdie a seizmické merania, prieskumné vrty sú naplánované na nasledujúce dva roky," doplnila spoločnosť.
"Možnosť objavov v týchto prieskumných oblastiach považujeme za vysokú. Pre OMV to predstavuje logický krok, nakoľko máme dlhoročné skúsenosti a know-how v realizácii prieskumov vo Viedenskej panve, ktorú pokrývajú aj slovenské licencie," komentoval budúcu spoluprácu so slovenskou spoločnosťou člen výkonného vedenia OMV Helmut Langanger. "Vstupom do tohto dlhodobého partnerstva očakávame signifikantné zvýšenie pravdepodobnosti úspechu pri vyhľadávaní uhľovodíkov v danej oblasti. Nafta so svojimi dlhoročnými skúsenosťami v prieskume a ťažbe uhľovodíkov na Slovensku sa teší na dlhodobý projekt s OMV," doplnil svojho kolegu predseda predstavenstva spoločnosti Nafta Alexander Spies.
Spoločnosť Nafta sa zaoberá dobývaním uhľovodíkov a ich úpravou. Majoritným, 56-percentným, akcionárom firmy je Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP). Nemecká spoločnosť E.ON Ruhrgas a francúzsky Gaz de France pritom držia v SPP spoločne 49-percentný podiel. V máji roku 2004 predala spoločnosť RWE Gas International B.V. svoj 40,2-percentný podiel v Nafte nemeckej spoločnosti E.ON Ruhrgas. Ostatní akcionári držia zvyšný, 3,8-percentný, podiel.
Koncern OMV je vedúcou ropnou a plynárenskou spoločnosťou v strednej Európe v odvetví rafinácie a predaja ropy. Pôsobí v 13 krajinách. Vlani dosiahol koncern obrat 18,97 mld. eur a zamestnával približne 41 tis. zamestnancov. Spoločnosť OMV začala na Slovensku pôsobiť v roku 1991. OMV Slovensko, s.r.o. sídli v Bratislave a jej hlavné aktivity zahŕňajú predovšetkým predaj olejov a ropných produktov na 91 čerpacích staniciach po celkom Slovensku. V rámci svojej siete čerpacích staníc má OMV Slovensko v súčasnosti 117 priamych a 1 100 nepriamych zamestnancov.
SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Aj Česi podporujú zachovanie Symfonického orchestra
<< predchádzajúci článok
Degresívna marža podľa ZLL prinesie lekárňam stratu

Nafta a OMV spolu preskúmajú na Slovensku výskyt uhľovodíkov - diskusné fórum čitateľov