Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Víkend

01. júna 2006

Najlepšia kaviareň v Bratislave je Caffe DivanDruhý ročník súťaže o najobľúbenejšiu bratislavskú kaviareň má svojho víťaza – kaviareň Caffe Divan na Panskej ulici v historickom centre mesta. Do súťaže sa zapojilo viac ako 12 000 ...Zdieľať

BRATISLAVA 1. júna (WN/SITA) - Druhý ročník súťaže o najobľúbenejšiu bratislavskú kaviareň má svojho víťaza – kaviareň Caffe Divan na Panskej ulici v historickom centre mesta. Do súťaže sa zapojilo viac ako 12 000 Bratislavčanov a kaviareň Caffe Divan od nich dostala 2 178 hlasov. Na druhom mieste sa umiestnila kaviareň U Anjelov s 1 844 hlasmi. Tretie miesto získal víťaz prvého ročníka súťaže Point Lavazza Espresso s 1 454 hlasmi. Ako dnes na tlačovej konferencii povedala organizátorka súťaže Denisa Priadková, cieľom projektu je podporiť návrat k tradícii kaviarenského života.

Víťazná kaviareň získala ocenenie v podobe medeného kávového zrnka na pylóne Bratislavského hradu od akademického sochára Slavomíra Bachoríka. Prvých sedem kaviarní dostalo diplom, ktorý oceňuje kvalitu ich kávy. Z 1 200 prevádzok, v ktorých sa v Bratislave podáva káva, komisia vybrala 16 kaviarní, ktoré bojovali o túto cenu. Komisiu tvorili dodávatelia kávy, zástupcovia médií a magistrátu hlavného mesta. Súťaž trvala od 24. apríla do 22. mája priamo v nominovaných kaviarňach. U občanov hlavného mesta mala tento rok trikrát väčší úspech ako vlani. Bližšie informácie sú na internetovej adrese www.bratislavacard.sk.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Automobilový priemysel v západnej Európe čakajú ťažké časy
<< predchádzajúci článok
Bradáč navrhne trest sudcom, ktorí môžu za prepustenie vraha

Najlepšia kaviareň v Bratislave je Caffe Divan - diskusné fórum čitateľov

najlepsia kava21.6. 2:03:43