Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. apríla 2007

Najlepšie práce študentov VŠVU v Dome fotografieDesať študentov z Ateliéru fotografie (AF) na Vysokej škole výtvarných umení z Bratislavy prezentuje v Dome fotografie v Liptovskom Mikuláši svoje najlepšie práce z prvých piatich ...Zdieľať

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 29. apríla (WEBNOVINY) - Desať študentov z Ateliéru fotografie (AF) na Vysokej škole výtvarných umení z Bratislavy prezentuje v Dome fotografie v Liptovskom Mikuláši svoje najlepšie práce z prvých piatich semestrov. Návštevníkom sa na výstave s názvom Prvý polčas predstavuje Juraj Anušev, Juraj Fifik, Barbora Haviarová, Julija Kljajic, Monika Kováčová, Dalibor Krupka, Iva Sýkorová, Jana Šantová, Ján Šipocz a Bronislava Štecherová. Kurátorom je vedúci AF na VŠVU Filip Vančo. Výstava potrvá do 17. júna. "Výstava prezentuje charakter a nasmerovanie ateliéru od druhého ročníka až po bakalárske súbory," uviedla riaditeľka Domu fotografie Lucia Benická. Chce poukázať na súvislosti medzi postupnosťou a zameraním zadaní. Podľa Benickej je tiež reflexiou pre študentov aj pedagóga, ako aj prvou verejnou prezentáciou ateliéru v galerijnom priestore.

Výstavu pripravili AF VŠVU v spolupráci s Domom fotografie a občianskym združením PHOTOPORT. Ateliér fotografie otvorili na jeseň v roku 2004 na Katedre fotografie a nových médií VŠVU v Bratislava. Jeho program je zameraný na fotografické médium od klasickej čierno-bielej fotografie až po digitálne spracovanie obrazu. "Cieľom Ateliéru fotografie je naučiť študentov ovládať vizuálny jazyk tak, aby ním mohli čo najlepšie vyjadrovať svoje myšlienky, pocity a názory," dodala Benická.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SRo plánuje odchod zo stredných vĺn, dotkne sa to Rádia Patria
<< predchádzajúci článok
Tichú a Kôprovú dolinu od dnes chránia aktivisti i vlastníci

Najlepšie práce študentov VŠVU v Dome fotografie - diskusné fórum čitateľov