Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. februára 2013

Najmenej 64 obetí si vyžiadali boje v DamaskuNajmenej 64 ľudí už prišlo o život počas vládnej ofenzívy v sýrskom hlavnom meste Damask a jeho okolí. Ako informovala exilová Sýrska organizácia na ochranu ľudských práv, medzi ...Zdieľať
syria BEJRÚT 7. februára (WEBNOVINY) - Najmenej 64 ľudí už prišlo o život počas vládnej ofenzívy v sýrskom hlavnom meste Damask a jeho okolí.


Ako informovala exilová Sýrska organizácia na ochranu ľudských práv, medzi obeťami je 21 civilistov, 32 povstalcov a 11 vládnych vojakov.

Operácia vládnych síl na južných a východných predmestiach Damasku, ktoré sú pod kontrolou povstalcov, pokračuje vo štvrtok už druhým dňom.

Obyvatelia hovoria o najhoršom bombardovaní od vypuknutia konfliktu pred dvoma rokmi. Mínometná strela dopadla aj na palestínsky utečenecký tábor, v ktorom prišlo o život päť ľudí.

"Armáda je pripravená potlačiť teroristov v okolí hlavného mesta," napísal vládny denník al-Watan s tým, že vládnym silám sa podarilo zabiť desiatky teroristov, ktorí "snívali o obsadení Damasku".

Konflikt v Sýrii si za dva roky vyžiadal vyše 60 000 obetí na životoch. Len v stredu zahynulo počas bojov v celej Sýrii najmenej 160 osôb - 39 civilistov, 75 povstalcov a 46 vládnych vojakov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Financovanie Smeru-SD sa podľa Kaníka musí dovyšetrovať
<< predchádzajúci článok
Pussy Riot sa sťažujú na Európskom súde

Najmenej 64 obetí si vyžiadali boje v Damasku - diskusné fórum čitateľov