Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

07. augusta 2017

Najväčší slovenský metalový sviatok More Than Fest prinesie veľké hviezdyZrejme najväčší slovenský letný hudobný festival zameraný na metalovú hudbu bude v dňoch 17. - 20. augusta vo Zvolenskej Slatine v okrese Zvolen.Zdieľať
Ilustračná snímka Foto: TASR/Roman Hanc
 
Zvolenská Slatina 7. augusta (TASR) - Zrejme najväčší slovenský letný hudobný festival zameraný na metalovú hudbu bude v dňoch 17. - 20. augusta vo Zvolenskej Slatine v okrese Zvolen. More Than Fest od svojej obnovenej premiéry v Banskej Bystrici každým rokom zvyšuje latku a prináša zvučné mená tohto žánru do stredoeurópskeho priestoru.


"Festival od svojho obnovenia láka každý rok tisíce fanúšikov a aj tento rok prinesie to najlepšie zo svetovej a domácej metalovej scény. Aj tento rok sme sa snažili vyskladať line-up tak, aby si každý našiel tú svoju srdcovku a zároveň aby mohol spoznať aj nové začínajúce kapely,“ uviedol pre TASR hlavný organizátor festivalu Ján Poliak z agentúry EPG.

Medzi účinkujúcimi je napríklad vikingská horda zo Škandinávie s názvom Amon Amarth, legendy metalovej scény Over Kill, Edguy, okultisti Gorgoroth, Steve Harris z Iron Maiden v rámci svojho projektu British Lion, zakladajúci členovia Sabatonu s názvom Civil War či temná severská partička Insomnium.

Zároveň sa fanúšikovia môžu tešiť na speváčky kapiel Arkona, Epica, Cobra and Lotus či Symfobia. Z československých mien sú zárukou skvelej šou Horkýže slíže, Ramchat, Queenmania, Ataraxia alebo Alkehol.

Festival ako každý rok prinesie aj niekoľko originálnych vystúpení. „Sme veľmi radi, že v rámci našich dobrých vzťahov a povesti u kapiel sa podarí pritiahnuť na festival veľké hudobné esá. Tento rok je to už spomínaný Steve Harris z Iron Maiden, Timo Tolkki, stojaci za úspechom Stratovarius, exčlen Helloween Roland Grapow, a lahôdkou bude vystúpenie obnovenej legendy Rage, pod názvom Rage Meets Refuge, ktorá zahrá na Slovensku jedno z troch naplánovaných festivalových vystúpení pre toto leto,“ doplnil Poliak.

Samozrejmosťou bude stanové mestečko, ktoré sa bude rozkladať v oplotenom areáli s rozlohou 12,5 hektára, s posilnenými sociálnymi zariadeniami či sprchami.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rodokmeň A. Warhola zachytáva najdôležitejšie momenty jeho života
<< predchádzajúci článok
Festival Sziget sa začína o dva dni, otvorí ho Pink

Najväčší slovenský metalový sviatok More Than Fest prinesie veľké hviezdy - diskusné fórum čitateľov