Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

24. júla 2020

Najväčšia svetová firma poskytujúca služby na ropných poliach zruší štvrtinu pracovných miestSpoločnosť Schlumberger, ktorá je najväčšou svetovou firmou poskytujúcou služby na ropných poliach, zruší viac ako 21-tis. pracovných pozícií, čo predstavuje približne štvrtinu jej zamestnancov.Zdieľať
ropa 1 676x451 24.7.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť Schlumberger, ktorá je najväčšou svetovou firmou poskytujúcou služby na ropných poliach, zruší viac ako 21-tis. pracovných pozícií, čo predstavuje približne štvrtinu jej zamestnancov.


Dôvodom je to, že pandémia koronavírusu zredukovala dopyt po energiách a ceny ropy sa prepadli. Spoločnosť vyplatí na odstupnom vyše 1 mld. USD.

Ceny ropy v tomto roku klesli o 33 percent a zemný plyn zlacnel o 17 percent. Firma Schlumberger v piatok informovala, že jej tržby v druhom kvartáli sa znížili o 35 percent a skončila v strate 3,43 mld. USD.

"Pravdepodobne to bol najnáročnejší kvartál za posledné desaťročia," povedal generálny riaditeľ spoločnosti Olivier Le Peuch.


Zdroj: Webnoviny.sk - Najväčšia svetová firma poskytujúca služby na ropných poliach zruší štvrtinu pracovných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Meteorológovia varujú pred prívalovým dažďom a povodňami, hrozia v okresoch Žilina a Trenčín
<< predchádzajúci článok
V Sudáne našli masový hrob z čias neúspešného pokusu o prevrat pred tridsiatimi rokmi

Najväčšia svetová firma poskytujúca služby na ropných poliach zruší štvrtinu pracovných miest - diskusné fórum čitateľov