Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. júla 2012

Najväčším strašiakom Banskej Bystrice je autobusová stanicaZa budovu, ktorá najviac špatí Banskú Bystricu, považujú občania, ktorí sa zapojili do hlasovania Banskobystrického okrášľovacieho spolku, rozostavanú a vyše 20 rokov chátrajúcu autobusovú ...Zdieľať
bez nazvu BANSKÁ BYSTRICA 17. júla (WEBNOVINY) - Za budovu, ktorá najviac špatí Banskú Bystricu, považujú občania, ktorí sa zapojili do hlasovania Banskobystrického okrášľovacieho spolku, rozostavanú a vyše 20 rokov chátrajúcu autobusovú stanicu, ktorú vlastní firma SAD Banská Bystrica.


Na druhom mieste „hitparády“ zostavenej v rámci projektu Bystrické strašidlá sa umiestnil bývalý obchodný dom Tesco na Námestí Ľ. Štúra a na treťom bývalý textilný závod Slovenka na Striebornom námestí, ktorý chcel podnikateľ Karol Konárik prebudovať na komplex s obchodným centrom, wellness hotelom a bytmi, zámer však pred takmer dvoma rokmi skončil ešte pri búracích prácach.


Ako informovala Diana Vigašová z Banskobystrického okrášľovacieho spolku, do hlasovania od 18. júna do nedele 15. júla sa zapojilo 1 287 občanov, autobusová stanica získala 480 hlasov.

Do hlasovania bolo zaradených osem budov, tipy na ne zbieral spolok v prvej fáze projektu Bystrické strašidlá od 24. mája od občanov prostredníctvom svojej internetovej stránky.


Tlak verejnosti na strašiakov

V tretej fáze projektu chce spolok osloviť majiteľov budov z rebríčka otvoreným listom alebo osobným stretnutím a pýtať sa ich na možné riešenia nevyhovujúceho stavu budov.

„Banskobystrický okrášľovací spolok bude plniť úlohu informátora a bude žiadať od vlastníkov vyjadrenia o zámeroch s budovou, prípadne konkrétnych dátumoch realizácie projektov. Očakáva sa spolupráca s mestom Banská Bystrica, ktoré vyjadrilo ochotu spolupracovať pri hľadaní riešení stavu niektorých budov,“ uviedla Vigašová.

Dodala, že verejnosť budú informovať prostredníctvom stránky bbos.sk. Cieľom projektu Bystrické strašidlá je poukázať na najviac zanedbané stavby a zapojiť verejnosť do diskusie o stave budov v meste. Od zverejnenia výsledkov ankety a vlastníkov budov v zanedbanom stave spolok očakáva tlak verejnosti na riešenie tohto stavu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Menový fond schválil Portugalsku takmer 1,5 miliardy eur
<< predchádzajúci článok
Parlament je kultivovanejší, Igor Matovič sa zmenil