Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

10. júna 2012

Najviac absencií v Národnej rade má Ivan MiklošAj nový parlament už pozná prvých absentérov. Aspoň jeden rokovací deň na druhej schôdzi parlamentu, na ktorej sa diskutovalo predovšetkým o Programovom vyhlásení vlády SR, vynechalo 15 ...Zdieľať
mikulas dzurinda BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) - Aj nový parlament už pozná prvých absentérov.


Aspoň jeden rokovací deň na druhej schôdzi parlamentu, na ktorej sa diskutovalo predovšetkým o Programovom vyhlásení vlády SR, vynechalo 15 poslancov.

Najviac dní, tri a pol, vymeškal exminister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS). Dva dni v pléne chýbali Peter Osuský, Richard Sulík (obaja SaS) a Daniel Lipšic (KDH).

Všetkým poslancom predseda parlamentu Pavol Paška (Smer-SD) neúčasť ospravedlnil.

Medzi poslancami, ktorí vymeškali po jednom dni, je Gabriel Csicsai, Rudolf Chmel (obaja Most-Híd), Juraj Droba, Martin Chren (obaja SaS), Pavol Hrušovský (KDH), Igor Choma, Viera Šedivcvová (obaja Smer-SD), Erika Jurinová, Helena Mezenská (OĽaNO) a Magdaléna Vášáryová (SDKÚ-DS).

Od účasti na rokovaní parlamentu závisí, či poslanci dostanú mesačnú odmenu - ak na schôdzach pléna či výborov chýbajú najmenej dva dni v mesiaci, plat sa im kráti na polovicu, a ak štyri a viac dní, prídu o celú mzdu aj paušálne náhrady. Druhá schôdza v šiestom volebnom období sa začala 2. mája a skončila sa 16. mája, pričom rokovaním poslanci strávili osem dní.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Robert Fico pripustil, že vyššia daň môže byť len dočasná
<< predchádzajúci článok
Európa poskytne Španielom pomoc do 100 miliárd eur

Najviac absencií v Národnej rade má Ivan Mikloš - diskusné fórum čitateľov

Najviac absencií v NR má Miklóš10.6. 17:33:44