Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. januára 2022

NAKA zadržala po súdnom pojednávaní Mariána Magáta, je obvinený z extrémizmu v 36 skutkochNárodná kriminálna agentúra v pondelok zadržala Mariána Magáta po skončení pojednávania na súde v Žiline a predviedla ho pred vyšetrovateľa. Ako ďalej Policajný zbor SR informuje na sociálnej sieti, ...Zdieľať
ifr1759 676x485 24.1.2022 (Webnoviny.sk) - Národná kriminálna agentúra v pondelok zadržala Mariána Magáta po skončení pojednávania na súde v Žiline a predviedla ho pred vyšetrovateľa. Ako ďalej Policajný zbor SR informuje na sociálnej sieti, dôvodom je obvinenie z extrémizmu v 36 skutkoch.

Extrémizmus a popieranie holokaustu


„Prevažne ide o výrobu a rozširovanie extrémistického materiálu, ako aj popieranie holokaustu na internete a tiež v súvislosti s knihou Židokracia, ktorej je autorom," uviedla polícia.

Doplnila, že policajti aktuálne s obvineným vykonávajú procesné úkony a po jeho vypočutí vyšetrovateľ nevylučuje, že podá prokurátorovi podnet na jeho väzbu.

Neúspešne kandidoval do parlamentu


Marián Magát je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce. V inom prípade bol v roku 2017 za nedovolené ozbrojovanie právoplatne odsúdený na tri roky podmienečne, v dôsledku čoho nemohol kandidovať na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja.

V roku 2016 neúspešne kandidoval v parlamentných voľbách.


Zdroj: Webnoviny.sk - NAKA zadržala po súdnom pojednávaní Mariána Magáta, je obvinený z extrémizmu v 36 skutkoch © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vyše 120 zamestnancov katolíckej cirkvi v Nemecku sa prihlásilo k LGBTIQ komunite, žiadajú rešpekt
<< predchádzajúci článok
Boris Kollár diskutoval s primátorkou Sliača a starostom Kuchyne o dopadoch obrannej dohody s USA