Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

14. februára 2018

Nápad spracúvať hrach a šošovicu na čipsy prináša miliónyIlustračná snímkaZdieľať
Ilustračná snímka Foto: Wikipedia
 

Praha 14. februára (TASR) - Česi poznajú hrach a šošovicu len v kyslej polievke. Tvrdí to Ostravčan Martin Mondek. Sám však pred dvoma rokmi v domácej fritéze odštartoval svoju malú revolúciu v jedálnom lístku. V súčasnosti už jeho firma Yes Chips dodáva svoj produkt do veľkých reťazcov, tisícov malých obchodov a smeruje aj za hranice. Vyzerá to tak, že našiel na trhu podobnú medzeru ako pred ním výrobcovia zeleninových čipsov.


Lupienky zo strukovín začal Mondek predávať v roku 2015 na farmárskych trhoch. "Predtým som pracoval v oblasti zdravej výživy, v ktorej sa najviac predávali sladké a slané snacky," uviedol podnikateľ.

Firma, ktorú založil aj s kolegom Ondřejom Kocurom, má teraz 30 zamestnancov. Vlani dosiahla tržby 15,5 milióna Kč. (393.731 eur). V marci sa presťahuje do nových výrobných priestorov v areáli Vítkovických železiarní. V nich sa bude dať výroba zvýšiť na desaťnásobok.

Firma Yes Chips mieri aj do zahraničia. Je už na Slovensku a v Rumunsku. Onedlho by jej dodávky mali smerovať do Švajčiarska, Nemecka, Poľska a Grécka.(1 EUR = 25,402 CZK)

 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
VIDEO: Slováci predstavili unikátny objav - Veľkomestá Mayov ukryté pod džungľou
<< predchádzajúci článok
Plavcovi M. Phelpsovi sa narodil druhý syn: Beckett Richard

Nápad spracúvať hrach a šošovicu na čipsy prináša milióny - diskusné fórum čitateľov