Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

09. apríla 2009

Napätie, intrigy a zradaNajpredávanejšia kniha sveta v roku 2008Zdieľať
Podľa renomovaného mesačníka Publishing Trends (New York) sa najpredávanejšími knihami sveta v roku 2008 stali historické romány Kena Folletta. Tento majster akčných thrillerov prichádza teraz s dvomi bestsellermi aj na Slovensko.
V historickom románe Pilíře Země nás privádza do stredovekého Anglicka. Cez napínavý príbeh približuje vznik jedinečných stavieb, akými sú gotické a románske katedrály. Na pozadí sa zatiaľ odohráva vojna o trón, boj o cirkevnú moc a šľachtické rozbroje. Strhujúca dobová freska plná napätia, intríg a zrady. Ken Follett, tretí najčítanejší autor sveta v minulom roku, opäť dokazuje svoj rozprávačský um, neobyčajne farbistú predstavivosť a originálnu myšlienku.
 
Vo voľnom pokračovaní Na věky věků nás Ken Follett zavedie do Anglicka v roku 1327.  Miesto, kde vybudovali kedysi veľkolepý svätostánok, sa opäť stáva dejiskom spletitých príbehov plných chamtivosti, pýchy, lásky i nenávisti. Mestečko Kingsbridge zasiahne najväčšia pohroma zoslaná na ľudstvo: morová epidémia, ktorá vtedy vyhubila skoro polovicu európskej populácie...
 
Britský spisovateľ Ken Follett vyštudoval psychológiu, venoval sa politike, písal pre South Wales Echo a neskôr pre Evening News v Londýne. Neskôr sa však začal naplno venovať písaniu, ktoré ho preslávilo po celom svete. V jeho románoch sa úspešne spája vynikajúci rozprávačský štýl, klasická trillerová dramaturgia a fundovaná znalosť reálií. Jeho diela boli preložené do mnohých jazykov a viaceré z nich boli sfilmované.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Viac o knihách a ukážky nájdete na kniznyweb.sk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Miroslava Moravca odprevadil z tohto sveta dážď
<< predchádzajúci článok
NATO vyzýva Pchjongjang na ukončenie vývoja rakiet

Napätie, intrigy a zrada - diskusné fórum čitateľov

Nadherna kniha9.4. 13:59:18