Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

01. novembra 2012

Náplasť na proti opici sa predáva už aj v EurópeNáplasť, ktorá sľubuje predísť nepríjemným symptómom po prehýrenej noci, sa nedávno dostala na pulty britských lekární.Zdieľať
Foto: www.mirror.co.uk Americký plastický chirurg Leonard Grossman vyvinul nenápadnú náplasť, ktorá má zatočiť s bolesťami hlavy aj s podráždeným žalúdkom po prehýrenej noci plnej alkoholu. Náplasť s názvom Bytox Hangover Prevention Patch predstavili v New Yorku už minulý rok, do Európy sa dostáva až teraz.


 
Náplasť, ktorá sa podobá na tie nikotínové, sa má 45 minút pred začiatkom oslavy nalepiť priamo na kožu a nechať pôsobiť po dobu aspoň ôsmich hodín. Grossman sľubuje, že vitamíny skupiny B, výťažok z bobúľ acai a vitamíny A, D, E a K následne pomaly preniknú do krvného obehu a dodajú ľuďom látky potrebné na potlačenie stavu „po opici“, prípadne jej rýchlejšie vyliečenie.

„Cieľom je potlačiť opicu ešte pred tým, ako sa vôbec objaví. Ľahko sa používa a obsahuje silnú zmes vitamínov, výživných látok a antioxidantov, ktoré sa absorbujú už počas pitia a skracujú čas zotavenia,“ uvádzajú výrobcovia na svojej webovej stránke.

 
Hoci náplaste nedostali žiadnu oficiálnu podporu z medicínskych kruhov v USA ani vo Veľkej Británii, niektorí užívatelia si ich nevedia vynachváliť. „Vyskúšal som ich už dvakrát. V oboch prípadoch asi po deviatich či desiatich Martini. Môžem hovoriť iba za seba, ale funguje to perfektne,“ uviedol jeden z užívateľov.

Hoci náplasť pomáha predísť a zmierniť nepríjemné následky pitia alkoholu, zabrániť neprístojnému správaniu nedokáže. „Náplasť nedokáže zabrániť stavu opilosti a neochráni ani pred trápnym správaním či konaním, ktoré by ste mohli neskôr oľutovať,“ uviedol výrobca.

Ben Readhead, produktový manažér firmy Firebox, ktorá náplaste predáva vo Veľkej Británii, oceňuje jednu výhodu: „Ak náplasť znamená vyššiu produktivitu v práci na druhý deň, nepomáhame len vyliečiť opicu, ale aj zlepšiť našu ekonomiku.“

www.mirror.co.uk

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri Poznani objavili vzácny 300-kilový meteorit
<< predchádzajúci článok
Video: Tekvicový tetris